Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kiedy brakuje gotówki...

  • Dodano: poniedziałek, 15 październik 2018 09:02
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2683

Kiedy pojawia się w życiu moment, że potrzebna jest dodatkowa gotówka, pierwsze kroki kierujemy zazwyczaj do rodziny lub do banku. Często jednak bywa tak, że nie otrzymujemy potrzebnej pomocy. Wtedy alternatywą są tanie i szybkie pożyczki internetowe. Oto kilka informacji, które warto o nich wiedzieć.

 

Dla kogo?

 

Pożyczki przez internet to produkty dostępne w firmach pozabankowych. Wymagania stawiane pożyczkobiorcom są mniej restrykcyjne niż w bankach, dlatego z pożyczki online mogą skorzystać niemal wszyscy. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, konto w banku, telefon komórkowy i dokument tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport.

 

Pożyczki pozabankowe dostępne są więc dla wszystkich pełnoletnich osób. Skorzystać z nich mogą nie tylko ci, którzy osiągają dochody, ale również osoby bezrobotne, będące w trudnej sytuacji materialnej lub już zadłużone. Pożyczki przez internet dostępne są nawet dla osób, które podczas ubiegania się o pożyczkę w banku stoją na straconej pozycji, czyli dla emerytów, świeżo upieczonych dorosłych w przedziale wieku 18-20 lat lub klientów utrzymujących się z zasiłków pobieranych od państwa.

 

Warto jednak podkreślić, że z szybkich pożyczek korzystają nie tylko klienci należący do wyżej wymienionych grup. Chwilówki to dobra opcja również dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki na krótki okres czasu, ale nie chcą przechodzić długiej i żmudnej procedury w banku. Przez internet uzyskają potrzebną gotówkę w kilkanaście minut i bez zbędnych formalności, a zadłużenie mogą spłacić już po kilku dniach.

 

Minimum formalności

 

Pożyczki przez internet przypominają pożyczki dostępne w bankach. Różnica tkwi w procedurze ich otrzymania. Podczas gdy do banku najczęściej trzeba się udać osobiście i wykazać się chociażby oświadczeniem o osiąganych dochodach lub pozytywną historią kredytową w BIK, tak w przypadku firm pozabankowych wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę online. Zazwyczaj niepotrzebne są żadne zaświadczenia i oświadczenia, nie trzeba przedkładać umów z pracodawcą lub innych dokumentów poświadczających posiadanie zabezpieczenia spłaty pożyczki.

 

Firmy pozabankowe często rezygnują też ze sprawdzania historii kredytowej w BIK lub KRD. Na pożyczkę online mogą więc liczyć osoby zadłużone lub te, które w przeszłości miały problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Jeżeli firma pozabankowa korzysta z baz dłużników to zazwyczaj po to, aby ocenić jak wysoką sumę można bezpiecznie pożyczyć danemu klientowi.

 

Cechy charakterystyczne

 

Pożyczki pozabankowe, oprócz wysokiej dostępności oraz uproszczonych formalności, charakteryzują się też:

  • krótkim czasem spłaty, w przypadku chwilówek wynosi on zwykle 30 dni, pożyczki na raty zawiera się na określoną liczbę miesięcy,

  • oprocentowaniem - różni się ono w każdej firmie pożyczkowej i zależne jest od wielu czynników; obecnie firmy pozabankowe oferują swoim klientom w pełni darmową pierwszą pożyczkę, w której nie ma ukrytych opłat, a klient zwraca dokładnie taką sumę, jaką pożyczył,

  • procedurą online, dzięki której pożyczkę można uzyskać nie wychodząc z domu, korzystając jedynie z internetu,

  • dowolnością w wydawaniu uzyskanych pieniędzy - firmy nie pytają o cel zaciągnięcia pożyczki, nie trzeba się też rozliczać z pożyczkodawcą ze sposobu wydania środków.

 

Pożyczki online są jednak realnym zobowiązaniem, które trzeba spłacić w wyznaczonym terminie. Chcąc ocenić ryzyko wzięcia takiej pożyczki warto zwrócić uwagę na wartość RRSO oraz zapisy w umowie mówiące o karach za niespłacenie zadłużenia na czas.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM