Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej

  • Dodano: środa, 03 październik 2018 18:05
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 807

Podczas budowy domu lub gdy budowa ta zmierza ku końcowi, właścicielowi posesji przychodzi na myśl postawienie trwałego i solidnego ogrodzenia wraz z praktyczną bramą wjazdową.

Brama wjazdowa i furtka są to istotne elementy wyposażenia działki czy posesji, ponieważ wyznacza nie tylko teren prywatny, informując o jego granicach ale również spełnia funkcje bezpieczeństwa. Można wyróżnić bramy przesuwne oraz bramy jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Zgodnie z obecnymi przepisami, brama nie może otwierać się na teren zewnętrzny oraz skrzydła bramy nie mogą blokować manewrów samochodu na posesji. Zapewniając sobie bezproblemowy oraz wygodny wjazd samochodem na posesję, brama musi mieć 2,4 m szerokości, jednak dla bezpieczeństwa oraz innych pojazdów, które mogłyby wjechać na posesję, dobrze jakby brama miała 3m szerokości.

 

Do najpopularniejszych bram, które cieszą się dużym zainteresowaniem należą bramy przesuwne. Są to bramy wygodne i praktyczne w użytkowaniu, mogę być one ręczne lub z napędem, który dobiera się odpowiednio do ciężkości oraz szerokości bramy. Brama tego typu porusza się po szynie, która porusza się za pomocą przymocowanych do niej kółek, które niestety trzeba często sprawdzać oraz czyścić. Bramy samonośne, to takie ze skrzydłem montowanym na wysięgniku z przeciwwagą, którego szerokość się zwiększa. Decydując się na ten typ bramy wjazdowej należy pozostawić dużo miejsca na szerokość ogrodzenia. Jeśli chodzi o bramy skrzydłowe, wyróżniamy bramy jednoskrzydłowe, których obsługa nie należy do łatwych ze względu na swoją wagę, jednak odpowiednio zamontowana nie zabiera wiele miejsca na posesji. Z kolei bramy dwuskrzydłowe, które są lżejsze od jednoskrzydłowych, są łatwiejsze w użyciu, gwarantują cichą płynną pracę.

 

Polecanymi bramami wjazdowymi są te wyposażone w odpowiedni napęd, dzięki któremu zawsze łatwiej i szybciej oraz bezpieczniej można korzystać z bramy. Należy również pamiętać, by budując dom doprowadzić do bramy przewód, który w przyszłości zasili nową bramę, która będzie wciąż witać gości.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM