Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Hewlett Packard – sprzęt biurowy z historią

  • Dodano: środa, 26 wrzesień 2018 16:05
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 560

Firma Hewlett Packard to obecnie jedna z najpopularniejszych marek produkujących między innymi komputery stacjonarne, laptopy, monitory, drukarki czy tusze i tonery. Wysokiej jakości sprzęt biurowy jest chętnie wybierany i doceniany nie tylko przez pracowników przedsiębiorstw, ale także przez użytkowników domowych. Co sprawia, że urządzenia HP są tak dobre? O tym poniżej.


Krótka historia firmy
Pomysł na założenie przedsiębiorstwa HP pojawił się jeszcze przed II wojną światową: panowie William Hewlett i David Packard „otworzyli” swoją działalność w garażu, tworząc sprzęty mało kojarzone z komputerami. Ich pierwszym znaczącym produktem był profesjonalny oscylator dźwiękowy, sprzedawany znacznie taniej niż u konkurencji. Urządzeniem zainteresował się sam Walt Disney, który kupił od Hewletta i Packarda osiem sztuk Modelu 200B, przynosząc firmie priorytetowe zyski. Przez wiele lat HP produkuje urządzenia analityczne i szeroko pojętą elektronikę. A co z komputerami i akcesoriami?


W 1966 roku na rynek zostaje wprowadzony pierwszy komputer HP – model HP 2116A. Ten produkt generuje późniejszą falę sprzętów komputerowych HP: kieszonkowy kalkulator naukowy, minikomputer, a nawet ówczesny prekursor smartwatcha. W kolejnych latach HP posiada już w swojej ofercie nie tylko komputery, ale także drukarki atramentowe i laserowe. Modele linii HP LaserJet są doskonałe jakościowo i przystępne cenowo, czyniąc Hewlett Packard najpopularniejszą firmą wybieraną wśród klientów indywidualnych, jak i biur. Później HP staje się liderem wśród producentów komputerów stacjonarnych i przenośnych, drukarek, skanerów i innych sprzętów.

 


Dlaczego warto wybierać produkty HP
Firma HP specjalizuje się w produkowaniu wysokich jakościowo komputerów biurowych czy notebooków. Modele z serii Pavilion lub ProBook to laptopy polecane dla klientów biznesowych, ale też dla użytkowników domowych, którym zależy na wartościowej i wydajnej maszynie. Hewlett Packard to także świetne drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne, z których marka jest najbardziej znana. Seria urządzeń LaserJet polecana jest ze względu na wysoki poziom wydruku oraz szybkość działania, trwałość druku i niezawodność.


Jedynym problemem może okazać się koszt eksploatacji takich urządzeń wielofunkcyjnych. Jednak sprzęt jest stosunkowo tani w utrzymaniu, szczególnie kiedy stosuje się firmowe zamienniki tonerów HP, tzw. tonery alternatywne. Nie powodują, że druk jest gorszy jakościowo, są tak samo dobre, jak te oryginalne, jednak sporo od nich tańsze. Wpływa to przede wszystkim na cenę drukowania oraz utrzymania sprzętu. Jest to szczególnie jeżeli drukujemy często i dużo, wtedy takie rozwiązanie jest najlepsze.


Hewlett Packard to marka z bogatym doświadczeniem i dużym wpływem na przebieg historii rozwoju urządzeń elektronicznych i informatycznych. Firma oferuje doskonały sprzęt i innowacyjne rozwiązania, pozwalając użytkownikowi na profesjonalne i wygodne działania w domowym zaciszu bądź biurze.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM