Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

5 najpiękniejszych plaż w Hiszpanii

  • Dodano: piątek, 21 wrzesień 2018 15:44
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 482

Otoczona z jednej strony Pirenejami a z drugiej strony granicą z Portugalią Hiszpania skrywa jedne z najpiękniejszych plaż w całej Europie. Wysypane złocistym piaskiem i otoczone turkusową wodą plaże jak magnes każdego roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Ale które z nich zasługują na szczególną uwagę?

 

Przedstawiamy las playas más bellas de España – najpiękniejsze plaże Hiszpanii. Oto one:

 

Plaża Rodas


Playa de Rodas łączy dwie z wysp Illas Cies i została uznana za najpiękniejszą plażę w całej Hiszpanii. Już w starożytności Rzymianie doceniali piękno tego regionu nazywając go Wyspami Bogów. Wśród okolicznych mieszkańców plaża cieszy się dużą popularnością, ale turyści z innych zakątków świata bardzo rzadko tu trafiają a szkoda, bowiem jest co podziwiać.

 

Plaża Bolonia


Szeroka plaża w Bolonii położona jest między górami San Bartolomé i Sierra de Plata. Jeśli trafimy na dobrą pogodę uda nam się stąd zobaczyć wybrzeże afrykańskie. Charakterystyczną cechą Playa de Bolonia są wydmy. Więcej informacji o tym miejscu znajdziesz na stronie hermosaespana.es.

 

Plaża Las Catedrales


Playa de Las Catedrales, czyli plaża katedr w Galicji położona jest w północnej części jej wybrzeża. Oprócz niesamowitej uczty dla oczu serwuje też fantastyczne doznania dla zmysłów. Zapierające dech w piersiach widoki w połączeniu ze świeżością tego miejsca pozwolą Ci wypocząć i nabrać sił do dalszych działań.

 

Plaża Sotavento


Spektakularną Playa de Sotavento znaleźć można na Fuerteventurze. Najbardziej zaskakuje jej długość, bowiem plaża rozciąga się na ponad 9 kilometrów. Słońce świecące przez 365 dni w roku, ogromne baseny oraz miękki biały piasek definiują, jak wygląda raj.

 

Plaża Cala Xarraca


Myśląc Ibiza pewnie od razu w głowie rozbrzmiewa Ci muzyka elektroniczna wydobywająca się z tamtejszych klubów. Ale prócz tłoku i hałasu znajdziesz tutaj również plaże takie jak Cala Xarraca, która jest idealnym wyborem dla osób, które chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Jest niewielka, ma jedynie 20 m szerokości i 70 m długości, ale sprawia na turystach niesamowite wrażenie.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Na stronie https://www.hermosaespana.es/las-10-playas-mas-bellas-de-espana/ znajdziesz ranking 10 najpiękniejszych hiszpańskich wybrzeży.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM