Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Fototapeta w pokoju dziecięcym

  • Dodano: piątek, 21 wrzesień 2018 15:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 590

Jak dekorować pokój dziecięcy za pomocą fototapety? A może fototapeta to nie jest jedyna dekoracja tego rodzaju, nadająca się do pokoju naszych dzieci?

Fototapety to bardzo popularne dekoracje stosowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w biurach, spa, kawiarniach, pubach i w wielu innych miejscach. Fototapety trafiły nie tylko do salonu lub sypialni, ale zadomowiły się w kuchniach i łazienkach. Coraz chętniej fototapety naklejane są w pokojach dziecięcych. Czy taka dekoracja ma sens? Przecież pokój dziecięcy to miejsce wypoczynku, nauki, zabawy, a nie pomieszczenie reprezentacyjne. Okazuje się, że otoczenie, w jakim dorasta ma olbrzymie znaczenie. A fototapeta jest taką dekoracją, która może wspomagać rozwijanie wrażliwości młodego człowieka. A przy tym nie zagraca pokoju dziecięcego, co jest zaletą nie do przecenienia.

 

Podstawowy problem to wybór motywu na fototapetę do pokoju dziecięcego. Nie jest to łatwe, ponieważ musimy uwzględnić wiele czynników, na przykład wiek dziecka, jego stopień rozwoju, pleć, zainteresowania itd. Dzieci w pewnym wieku chciałyby wybierać same i trzeba potrafić to wykorzystać, umiejętnie podsuwając mu dobre propozycje. Młodsze dzieci lubią postaci z bajek, więc to można wykorzystać na fototapecie. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli na fototapecie będzie jakaś historia, będzie się coś działo. Dziecko ma wówczas pretekst do opowiadania tej historii, do rozmowy z rodzicami na ten temat. To rozwija wyobraźnię dziecka, a jeśli fototapeta jest dobrej jakości, to również poczucie estetyki. Niektóre dzieci lubią zwierzęta, więc korzystajmy z tego. W bazie jest dużo zdjęć, które spodobają się naszym dzieciom. Zresztą jako motywy można wybierać dosłownie wszystko: motywy sportowe, kosmiczne, samoloty, pociągi, super samochody, idoli muzycznych i wiele innych. Warto tylko pamiętać o jednym – fototapeta nie jest odporna na na zniszczenie, więc warto ją zabezpieczyć poprzez laminowanie. To cienka warstwa tworzywa sztucznego, która chroni fototapetę przed zachlapaniem, zarysowaniem, czy zabrudzeniem. Laminowana fototapeta przetrwa w pokoju dziecięcym nawet kilka lat.

 

Jedyny problem z fototapetami w pokoju dziecięcym jest taki, że nie wytrzymają próby czasu, tych kilku lat. Dziecko rozwija się szybko, zmieniają się zainteresowania, nieraz co kilka miesięcy. Od pewnego momentu staje się jasne, że kolejna fototapeta będzie aktualna najwyżej pół roku. Potem dziecko straci zainteresowanie tym, co przedstawia. Niestety fototapeta na zlecenie jest zbyt droga, żeby wymieniać ją w takim tempie. Wyjściem są plakaty, które drukowane są na takim samym papierze, przy użyciu tych samych farb (zobacz - https://fototapety.art/dekoracje/plakaty/). Cena jest oczywiście kilkakrotnie mniejsza, ale zaleta jest taka, że plakaty można wymieniać znacznie częściej. Aplikacja plakatu jest znacznie prostsza. Nie ma mowy o klejeniu, zdejmuje się stary plakat i wiesza nowy. Plakat jest mniejszy, co skutkuje mniejszymi wymaganiami co do jakości zdjęcia bazowego. Można więc drukować plakaty z własnych zdjęć, co dla młodego fotoamatora jest znakomitą funkcją. W przypadku plakatu można zrezygnować z laminowania, które kosztuje co prawda niewiele, ale w tym przypadku wydaje się zbędne.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM