Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Automatyka do rolet i zasłon - jak to działa?

  • Dodano: piątek, 21 wrzesień 2018 15:30
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 493

W nowoczesnych domach można spotkać coraz więcej inteligentnych rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie wielu codziennych czynności. Z pewnością należą do nich automatyczne rolety, firany oraz zasłony. Zapewniają wygodę i jednocześnie umożliwiają oszczędzanie energii. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować i na jakiej zasadzie działają?

Sterowanie radiowe dwukierunkowe

Rolety sterowane mogą być na różne sposoby: manualny, elektroniczny lub radiowy. Sterowanie manualne powoli odchodzi już w zapomnienie, a to wszystko dzięki zaawansowanej technologii, która sprawia, że opuszczać i podnosić rolety można całkowicie zdalnie. W przypadku wersji elektronicznej potrzebny będzie do tego specjalny pilot. Najwygodniejsze jest jednak sterowanie radiowe dwukierunkowe, ponieważ umożliwia przekazanie informacji zwrotnej do odbiorcy w trybie natychmiastowym. Dzięki temu obsługa rolet staje się niezwykle prosta, a użytkownik otrzymuje komunikat o wykonaniu polecenia. Wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym, za pomocą której steruje się roletami z dowolnego miejsca. Mechanizmy do rolet automatycznych można znaleźć w ofercie sukcesgroup.pl, gdzie największy nacisk stawia się właśnie na inteligentne systemy.

Dodatkowe funkcje - co warto o nich wiedzieć?

Zarówno sterowniki przewodowe, jak i bezprzewodowe mogą posiadać dodatkowe funkcje. Należy do nich m.in. ustawienie pozycji rolety na wybranej wysokości (nie muszą być całkowicie zasłonięte lub odsłonięte). Ponadto, praktyczne okażą się czujniki klimatyczne, dzięki którym rolety same zmienią pozycję w taki sposób, aby zwiększyć komfort w pomieszczeniu. Przy silnym nasłonecznieniu, zmienią pozycję w taki sposób, aby ochronić przed promieniami wpadającymi do wnętrza. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia opcji symulacji obecności domowników. Okaże się przydatna zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM