Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Fototapeta do Twojego domu - jakiego rodzaju fototapetę wybrać?

  • Dodano: poniedziałek, 28 maj 2018 09:16
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 647

Moda na fototapety trwa od dłuższego czasu i o dziwo, wcale nie przemija. W internecie mamy dostępne tysiące wzorów i gotowych aranżacji wnętrz. Fototapety w stosunkowo prosty i szybki sposób oferują nam stworzenie unikatowego wnętrza, uwiecznienie najpiękniejszych miejsc, powrót pamięcią do najcudowniejszych chwil w życiu. Motywów przewodnich są setki, od panoramy największych miast, aż po cuda przyrody. Jeśli już wybierzemy wzór, pojawia się inny dylemat: który typ fototapety wybrać? Na rynku funkcjonują trzy najpopularniejsze. Każdy z nich ma inny rodzaj podłoża, jakość i cenę. Żeby wybrać właściwy i nie stracić pieniędzy, musimy wiedzieć, czego potrzebujemy. Służymy radą i podpowiadamy, jaki typ fototapety wybrać.

Fototapeta foliowa

Największą zaletą jest jej samoprzylepność. Fototapety foliowe przypominają naklejkę ścienną. Drukowane są na tkaninach poliestrowych, z tego powodu jest to najtańsza opcja i zarazem najpopularniejsza. Fototapety foliowe powinno naklejać się na gładkich powierzchniach. Nie zaleca się naklejania w miejscu narażonym na intensywny dotyk i tarcie. Jakość fototapety foliowej jest zależna od folii i farby drukarskiej, stąd nie jest zbyt wysoka. Najczęstsze zastosowanie znajduje na meblach, drzwiach, szybach, w pokojach dziecięcych. Na plus za tą opcją przemawia również łatwość jej demontażu.

Fototapeta laminowana

Fototapeta laminowana jest z pewnością bardziej wytrzymała niż fototapeta foliowa. Produkowana na podłożu lateksowym, a jak wiadomo, lateks jest dość odporny. Fototapety laminowane wytrzymują szorowanie, czyszczenie, mycie środkami chemicznymi i tarcie. Zastosowanie takiej tapety jest uniwersalne. Rekomenduje się wykorzystanie jej w kuchni, pod prysznicem, na szafkach, w sypialnie. Z racji na właściwości lateksowe dobrze sprawdzi się jako ozdoba ścienna np. w salonie. Fototapeta laminowana umożliwia ścianie oddychanie, dlatego bez problemu możemy nakleić ją na całą powierzchnię ściany.

Fototapeta winylowa

Fototapeta winylowa posiada najtrwalszy podkład z dostępnych na rynku fototapet. Jest produkowana na podkładzie z flizeliny z dodatkiem winylu. Fototapeta winylowa wytrzymuje wilgoć i tłuszcz. Odporna na wielokrotne ścieranie i mycie. Z powodu swoich właściwości jest droższa od pozostałych fototapet. Możemy nakleić ją na chropowatych powierzchniach, kryjąc nierówności. Fototapeta winylowa to elastyczny materiał, grubość to 350 g. Jeśli chodzi o montaż to jest bardziej skomplikowany niż w przypadku fototapety laminowanej. Posiada uniwersalne zastosowanie: w kuchni, pod prysznicem, na szafkach. Nie poleca się stosowania fototapety na całej ścianie, ponieważ blokuje swobodne oddychanie powierzchni. Inaczej niż przypadku fototapety laminowanej.

Nowość - fototapeta Canvas

Nowością na rynku fototapet jest Canvas. Fototapeta swoją strukturą przypomina obraz malowany farbą olejną, co sprawia dość interesujące wrażenie. Materiał z jakiego jest wykonana, to bawełna. Fototapeta Canvas ma największą gramaturę spośród konkurencji, bo aż 450 g/m2. Tak wysoki parametr zapewnia sprawia świetne krycie ścian.

Fototapety różnego rodzaju, z ciekawymi wzorami znajdziesz na Fototapeta4U.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM