Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Czym charakteryzuje się reklama w XXI wieku? Poznaj ciekawostki ze świata marketingu

  • Dodano: wtorek, 22 maj 2018 13:48
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 947

Współcześnie reklama to już nie tylko sposób na zwiększenie sprzedaży, ale i potężne medium kształtujące świadomość zbiorową. Wiedza o strategiach marketingowych pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące dzisiejszym światem. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o kupowaniu i sprzedawaniu w XXI wieku.

 

Co mają wspólnego reklama, kultura i społeczeństwo?

Łatwiej raczej zapytać, czego nie mają wspólnego. Dzisiaj marketing i nasz sposób bycia to nierozerwalny układ. Dynamiczny rozwój kapitalizmu w połączeniu z postępującą globalizacją sprawiły, że łańcuch produkcji i konsumpcji oplata nas na każdym kroku. Powszechny dostęp do informacji pozwala sprzedawcom dotrzeć do prawie każdej grupy odbiorców – przez telewizję, strony internetowe, radio, billboardy na ulicach. Ponieważ żyjemy mediami i dyskursem publicznym, żyjemy też reklamą.  Właśnie na tym opierają się współczesne strategie marketingowe – mają przenikać nasze życie, jak najlepiej dopasowując się do profilu konsumenta.

 

Pochwała indywidualizmu – bądź sobą!

Różne produkty są skierowane do różnych typów ludzi, ale skupmy się na największej grupie docelowej, czyli na szeroko pojętej klasie średniej. Przeciętny klient to osoba młoda, ucząca się lub pracująca, ma swoje relacje, pragnienia i cele, a także pewne wyobrażenie o sobie. Sprzedawca chce zareklamować mu coś, co zaspokoi jego indywidualne potrzeby. Obecnie na znaczeniu zyskują takie wartości jak samorealizacja, dobrobyt, zdrowie i rozwój mentalny. Dlatego też reklama eksponuje produkty które: można wybrać według osobistych preferencji, są wyjątkowe, gwarantują dobre samopoczucie i stanowią mniej lub bardziej bezpośredni symbol sukcesu. W reklamach zobaczymy osoby szczupłe i ładne, zadowolone, otoczone wianuszkiem bliskich i znajomych. Tacy dzisiaj chcemy być, taki świat kreuje więc marketing.

 

Strategie marketingowe charakterystyczne dla współczesnej reklamy

Sprzedawcy osiągają swój cel na wiele różnych sposobów. Oprócz tradycyjnych metod opartych na manipulacji (estetyczne reklamy, wszelkiego rodzaju akcje promocyjne, przeceny i rabaty, wykorzystanie komercyjnych autorytetów) stosują coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Algorytmy komputerowe nieustannie śledzą nasze poczynania w sieci, dzięki czemu mogą wyświetlać reklamy produktów, które prawdopodobnie nas zainteresują. Promocja internetowa zdecydowanie zdominowała dzisiejszy marketing, ale nie brakuje wciąż działań w realu. Widać to zwłaszcza w dużych miastach, gdzie każdy budynek, każdy samochód, każdy długopis na poczcie zawiera reklamę. Jest ich więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Reklama dzisiaj – trzymaj rękę na pulsie

Ekspansja produkcji i konsumpcji ma wiele skutków negatywnych, ma też pozytywne. Trudno zatrzymać, a nawet kontrolować ten proces, ale każdy z nas może zrobić tutaj coś dla siebie. W obecnych realiach bardzo ważne jest, by być świadomym klientem – żeby nie paść ofiarą naciągaczy lub własnej zachłanności. Możesz poszerzać swoją wiedzę, czytając artykuły takie jak te i blogi tematyczne o handlu, na przykład Moja Gazetka – więcej informacji znajdziesz tutaj.

Komentarze  
-2 #1 Koster 2018-12-19 10:48
Osobiście korzystam z pomocy firmy PRO-KOMP, dzięki której mogę liczyć na profesjonalną i skuteczną reklamę dla mojej firmy.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM