Reklama dla małej lokalnej firmy
- Dodano: czwartek, 11 styczeń 2018 08:39
- |
- Autor: D.Markowicz
- |
- Odsłon: 1536
Jakie są najbardziej efektywne formy reklamy dla małej firmy? Na jakie działania najlepiej skierować budżet reklamowy, aby wydawać go efektywnie? Te i inne pytania spędzają sen z oczu młodym przedsiębiorcom, którzy przeważnie dysponują ograniczonymi zasobami.
Kiedy firma rozpoczyna działalność, musi uwzględnić wydatki na reklamę swojej działalności. Zresztą dotyczy to nie tylko firm na początku działalności, niezależnie od tego jak duża jest to firma. Ta kwestia nie podlega dyskusji, natomiast ważne jest jak efektywnie wykorzystać budżet, zwłaszcza niewielki, jak w przypadku małych firm.
Małe lokalne firmy zwykle zaczynają od reklamy tradycyjnej, czyli banerów i innej reklamy wizualnej w miejscu prowadzenia działalności lub w pobliżu. Dobrym rozwiązaniem jest reklama na samochodzie firmowym, który porusza się po terenie działania firmy. Taka reklama ma dobry zasięg i jest oglądana przez potencjalnych klientów. Są firmy, które są niewielkie, ale swoją działalność prowadzą na terenie całego kraju. Bez obecności w internecie takie firmy obecnie nie maja szans na przetrwanie.
W jaki sposób mała firma może zaznaczyć swoją obecność w internecie? Metod jest wiele, tak jak wiele jest mediów w internecie, w których warto być obecnym. Najlepiej zacząć od strony internetowej, która będzie punktem wyjścia do pozostałych działań marketingowych w sieci. Strona internetowa to odbicie firmy w internecie, a jej adres internetowy to wirtualna siedziba firmy. Strona internetowa firmy powinna zawierać podstawowe informacje o firmie, o jej działalności, ofercie, dane adresowe, panel do kontaktu z interesantami. To oczywiście podstawowy zakres, który może być rozszerzany w zależności od potrzeb (więcej na ten temat – Pageandshop.pl).
Jak zrobić własną stronę internetową? Jest na to wiele sposobów, które różnią się podejściem do tematu i kosztami. Strony małych firm często wykonywane są przez właścicieli, którzy z tym tematem różnie sobie radzą. Trzeba mieć sporą wiedzę i radzić sobie z kupnem domeny, hostingu, tworzeniem strony. Trzeba również pamiętać nie tylko o aktualizacji strony, ale również o aktualizacji oprogramowania i odnawianiu umów na hosting i domenę. To wszystko często przerasta możliwości właścicieli firm i strony wtedy znikają z internetu. Na drugim biegunie jest podejście dużych firm, które zlecają te tematy zewnętrznym firmom lub budują własny zespół informatyków. Oba rozwiązania maja swoje wady i zalety, ale wspólne jest jedno, czyli duże koszty i niska dostępność dla małych przedsiębiorstw. Mała firma może skorzystać z kreatorów stron internetowych z hostingiem i domeną. Platformy, które oferują takie rozwiązania przejmują na siebie wszystkie obowiązki, zostawiając firmie tylko wykonanie strony internetowej w intuicyjnym panelu. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że płatne jest w stosunkowo niewielkim abonamencie (więcej w ofercie – Pageandshop.pl/web/page/website).
Strona internetowa będzie miejscem, do którego kierują wszelkie reklamy internetowe oraz działania w social media. Do tego oczywiście trzeba stworzyć profile i strony w mediach społecznościowych, później je prowadzić. To zaczyna pochłaniać więcej czasu, ale w tym czasie firma już się rozwija i może wynająć kogoś do prowadzenia strony internetowej i portali społecznościowych.