Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jaką dietę wybrać, żeby schudnąć?

  • Dodano: czwartek, 27 czerwiec 2024 17:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 288

Chcesz skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów? Głodówki nie są dobrym rozwiązaniem, bo mogą łatwo doprowadzić do niedoborów w diecie. Zacznij od zmiany swojego sposobu żywienia na taki, który pozwoli Ci obniżyć masę ciała. Dowiedz się, jaką dietę wybrać, żeby schudnąć.

 

4 najlepsze diety na odchudzanie

Przedstawiamy 4 najpopularniejsze, a przy tym najefektywniejsze diety, gdy chcesz schudnąć. Sprawdź, który z tych sposobów żywienia jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

 

Dieta odchudzająca

Oczywiście najpopularniejszym wyborem jest dieta odchudzająca, która opiera się na zmniejszeniu kaloryczności spożywanych posiłków. Jednocześnie ten sposób żywienia zapewnia odpowiedni bilans makroskładników, dzięki czemu spożywasz odpowiednią ilość białek, tłuszczów i węglowodanów. 

W diecie odchudzającej ważne jest to, by posiłki były bogate w błonnik, witaminy i minerały, dlatego podstawą powinny być warzywa oraz owoce. W osiągnięciu smukłej sylwetki pomaga też regularne spożywanie mniej obfitych posiłków. Pomaga to w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi i zapobieganiu napadów głodu. Diety odchudzające zapewniają cateringi dietetyczne – m.in. ten ze strony https://powermeal.pl/catering-krakow/.

 

Detoks sokowy

Zależy Ci na szybkim pozbyciu się zbędnych kilogramów? W takim razie dobrym rozwiązaniem może być detoks sokowy – stosowany przez maksymalnie 5 dni. To krótkoterminowa dieta, która ma oczyścić organizm z toksyn i usprawnić funkcjonowanie jelit. W trakcie detoksu powinieneś spożywać jedynie soki warzywne i owocowe – trudno jest samodzielnie skomponować smaczne i wartościowe soki, więc pomocny może być catering dietetyczny np. https://www.fitnezja.fit/miasto/warszawa/.

 

Ze względu na to, że soki warzywne i owocowe są niskokaloryczne, to pozwalają na szybką utratę wagi. Pamiętaj jednak, że prowadzi to przede wszystkim do utraty wody i glikogenu, a nie tkanki tłuszczowej.

 

Dieta ketogeniczna

Coraz więcej badań potwierdza, że dieta ketogeniczna pomaga schudnąć. Dochodzi do tego na skutek maksymalnego obniżenia spożycia węglowodanów i wysokiej podaży tłuszczów, czego konsekwencją jest doprowadzenie organizmu do stanu ketozy. Wówczas organizm zaczyna wykorzystywać tłuszcz jako główne źródło energii. Poza tym dieta keto zmniejsza łaknienie i pozwala kontrolować poziom cukru we krwi i lipidogramu. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko podjadania między posiłkami.

 

Dieta keto jest jednak trudna do samodzielnego skomponowania, dlatego rozwiązaniem może być dedykowana dieta pudełkowa dostępna np. na stronie https://www.ketolove.pl/. W ten sposób będziesz zjadać bardziej zróżnicowane dania i skuteczniej wprowadzisz organizm w stan ketozy, co jest niezbędne do utraty wagi.

 

Dieta standard

Jaką dietę wybrać, żeby schudnąć? Wbrew pozorom możesz też zdecydować się na dietę standard. Kluczowe znaczenie ma poznanie swojego dobowego zapotrzebowania kalorycznego i obniżenie tej wartości o 300-500 kcal. Dzięki temu już w ciągu tygodnia schudniesz o ok. 0,5-1 kg. Jednocześnie taka dieta jest prawidłowo zbilansowana i bogata w składniki odżywcze, więc dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych mikro- oraz makroskładników. Poza tym dieta standard opiera się na składnikach, które dobrze znasz, a przy tym może być bardzo różnorodna.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM