Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dieta pudełkowa bez glutenu i laktozy — co musisz wiedzieć

 • Dodano: środa, 08 listopad 2023 14:30
 • |
 • Autor: D.Markowicz
 • |
 • Odsłon: 535

Coraz więcej osób zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi decyduje się na zmianę swojego sposobu żywienia. Jednym z popularnych wyborów jest dieta bez glutenu i laktozy. Czy ta dieta jest dla każdego? Jakie ma korzyści? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Wskazania do Diety bez glutenu i laktozy

Kiedy zastanawiamy się nad wprowadzeniem diety bezglutenowej i bezlaktozowej, warto poznać przede wszystkim sytuacje, w których taki krok może przynieść ulgę i poprawić nasze samopoczucie. Oba te rodzaje diety są często stosowane w przypadku osób z nietolerancją laktozy i nietolerancją glutenu, ale istnieją także inne wskazania:

 1. Celiakia i nietolerancja glutenu. Osoby z celiakią, a także te, które zmagają się z nietolerancją na gluten, powinny wykluczyć gluten ze swojego jadłospisu. Gluten, zawarty w pszenicy, żytnim, jęczmieniu i owies, może powodować szereg problemów zdrowotnych u tych osób.
 1. Nietolerancja laktozy. W przypadku nietolerancji laktozy, organizm nie jest w stanie prawidłowo trawić laktozy — cukru mlecznego. Osoby cierpiące na tę dolegliwość powinny ograniczyć lub całkowicie wyeliminować produkty mleczne.
 1. Hashimoto i Inne choroby autoimmunologiczne. Choroby autoimmunologiczne, takie jak Hashimoto, często współwystępują z nietolerancjami pokarmowymi. Dieta bez glutenu i bez laktozy może przynieść ulgę pacjentom w kontrolowaniu stanu zdrowia.

 

Co jeść na tej diecie?

Kiedy już zdecydujemy się na dietę bezglutenową i bezlaktozową, ważne jest, aby wiedzieć, jakie produkty można spożywać bez obaw. Oto lista przykładów:

 • Owoce i warzywa. To naturalne źródło witamin i minerałów, które doskonale wpisuje się w dietę bezglutenową i bezlaktozową.
 • Różne Makarony. Ryżowe, kukurydziane czy z mąki gryczanej — są to alternatywy dla tradycyjnych makaronów z glutenem.
 • Napoje Roślinne. Napoje owsiane, migdałowe, ryżowe — doskonałe zamienniki mleka krowiego.
 • Warzywa kapustne. Brokuły, kalafior i inne warzywa kapustne dostarczają niezbędnych składników odżywczych.
 • Orzechy i nasiona. Źródło białka, zdrowych tłuszczów i minerałów.
 • Przetwory z ryżu i dyni. Produkty te stanowią alternatywę dla tradycyjnych przetworów mlecznych.

 

Jednak warto być ostrożnym i uważnie czytać etykiety produktów, ponieważ wiele produktów przetworzonych zawiera skryte gluteny i laktozę.

 

Więcej informacji o diecie - https://bistrobox.pl/diety/bezlaktozowa/

 

Catering Dietetyczny od Bistrobox

Przejście na dietę bezglutenową i bezlaktozową może być wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, którzy nie są pewni, jak prawidłowo komponować posiłki. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług cateringu dietetycznego Bistrobox. Firma ma w swojej ofercie różnorodne jadłospisy, w tym także dietę bez glutenu i bez laktozy. Dodatkowym atutem jest możliwość konsultacji z dietetykiem, który pomoże dostosować menu do indywidualnych potrzeb.

Bistrobox oferuje także: catering dietetyczny Kraków, catering dietetyczny Katowice, catering dietetyczny Poznań, catering dietetyczny Siedlce i wiele innych opcji dietetycznych.

 

Dieta pudełkowa bez glutenu i laktozy — podsumowanie

Dieta bezglutenowa i bezlaktozowa może przynieść ulgę osobom z nietolerancjami pokarmowymi, a także tym cierpiącym na choroby autoimmunologiczne. Wyeliminowanie glutenu i laktozy z codziennego jadłospisu nie musi być trudne, dzięki dostępności różnorodnych produktów i usług cateringowych.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM