Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Trenażery rowerowe, gdy pogoda zaczyna spłatać figle

  • Dodano: poniedziałek, 28 sierpień 2023 07:44
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 364

Nie każdy lubi jeździć rowerem w brzydką pogodę. Zwłaszcza podczas ulewnych deszczy albo przy dużym mrozie i śniegach. Wtedy dobrym opcją może być zakup roweru stacjonarnego, ale ten oprócz swoich zalet ma też liczne wady. Przede wszystkim nie jest mobilny i dużo trudniej dopasować go do własnych preferencji.

 

O wiele lepszym rozwiązaniem są trenażery rowerowe. To sprzęt, dzięki któremu można trenować w pomieszczeniu na klasycznym rowerze.

Czym jest trenażer?

Trenażery rowerowe to niewielkie urządzenia, dzięki którym każdy klasyczny rower może działać jak stacjonarny. Dzięki nim można pozwolić sobie na trening bez względu na panującą pogodę. Każdy sportowiec wie, jak ważna jest regularność. Dotyczy to również kolarzy. Niestety, jazda na rowerze nie w każdych warunkach jest przyjemna i bezpieczna. Przy brzydkiej pogodzie o wiele trudniej jest utrzymać stabilną prędkość i przekraczać swoje własne osiągi. Poza tym, w trakcie słoty czy gołoledzi, jazda na rowerze bywa po prostu niebezpieczna. Zwłaszcza intensywna.

Mając w domu trenażer, trening bez problemu można przeprowadzić w komfortowych warunkach. To rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala utrzymać kondycję, cały czas korzystając z tego samego sprzętu. Można podłączyć do niego bowiem ten sam rower, na którym robi się standardowe treningi. To niezwykle ważne z uwagi na to, że sprzęt zawsze powinien być odpowiednio dopasowany. Przy zakupie roweru stacjonarnego trudno jest to osiągnąć. Z reguły są one regulowane, ale nie w takim stopniu, jak tradycyjne modele.

 

wahoo kickr

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

Trenażery rowerowe mogą być mniej lub bardziej zaawansowane, co oczywiście ma wpływ na ich cenę. Taki sprzęt można kupić już za kilkaset złotych, ale są też modele, które kosztują znacznie więcej. Co może je różnić? Przede wszystkim rozmiary urządzenia i głośność działania. Najtańsze modele są najczęściej niewielkie i hałaśliwe. Jest to szczególnie kłopotliwe w przypadku intensywnych i długich treningów, dlatego też profesjonaliści najczęściej decydują się na zakup nieco bardziej zaawansowanego sprzętu.

Na jakie kwestie warto jeszcze zwrócić uwagę wybierając trenażer? Istotna jest oczywiście kompatybilność z rowerem. Tak naprawdę to podstawa. Większość tego typu sprzętu jest uniwersalna, co oznacza, że można podłączyć do nich każdy model takiego pojazdu. Zdarza się jednak, że trenażery są dedykowane jedynie do wybranych rodzajów ram. W szczególności dotyczy to sprzętu dla profesjonalistów.

Ważnymi sprawami są także maksymalny opór oraz sposób jego sterowania. Co do samego podłączania, można wybrać taki trenażer, który będzie przeznaczony na tylne koło (ich ceny są raczej niższe) albo taki na przednie. Ostatnią kwestią, ważną zwłaszcza pod kątem korzystania z aplikacji mobilnych, jest zastosowanie nowoczesnych technologii umożlwiających m.in. uczestniczenie w wirtualnych wyścigach.

Sprawdź pełną ofertę sprzętu rowerowego w sklepie FabrykaRowerow.com

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM