Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Taśmy LED – Twój nowoczesny dom

  • Dodano: poniedziałek, 28 sierpień 2023 07:41
  • |
  • Autor: Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 418

Chcąc mieć nowoczesny dom, warto zwrócić uwagę również na inne kwestie aniżeli sam wystrój i ogólny wygląd. Powinien być on także jak najbardziej inteligentny i energooszczędny. Z tego względu najlepiej będzie, jeśli zainwestujesz w oświetlenie LED. To rozwiązanie bardzo wygodne, a przy tym ekonomiczne.

 

Jednym z częściej wybieranych rodzajów tego typu oświetlenia są taśmy LED. Można wykorzystać je na wiele sposobów, montując pod sufitem, przy schodach czy pod szafkami.

Postaw na niższe zużycie energii

W czasach, kiedy większość sprzętu jest zasilana energią elektryczną, warto szukać rozwiązań, które pozwalają na jej jak najniższe zużycie. Pod tym względem taśmy LED są rozwiązaniem idealnym. Składają się one z dużej ilości niewielkich diod. Każda z nich zużywa określoną ilość energii. Ponieważ te mogą być położone na taśmie w różnych odległościach, przy wyborze oświetlenia koniecznie należy patrzeć na jej zużycie pod kątem całości.

Jeśli taśma ma gęsto ułożone diody, będzie chłonęła więcej energii (uwzględniając taką samą wydajność pojedynczego punktu), co jednak nie zmienia faktu, że wciąż będzie wykorzystywała jej mniej, aniżeli standardowe oświetlenie. Przy wyborze odpowiedniego modelu wciąż będzie dawać wystarczającą ilość światła. Zużycie energii liczy się na metr bieżący. Podaje się je w kWh / 1000 h.

Rozwiązań jest mnóstwo

Taśmy LED pozwalają stworzyć oświetlenie na miarę każdego wnętrza. Wynika to z ich ogromnego wyboru. Najpopularniejsze są taśmy, które świecą w jednym kolorze (MONO). Mogą dawać one światło o barwie białej (w różnej temperaturze) lub innej. We wnętrzach takich jak salon czy sypialnia dobrze sprawdzą się taśmy o 3000 K. Dają one światło o ciepłej temperaturze, które wydaje się być bardziej przytulne. Do wyboru są także taśmy o 4000 K oraz 6000 K. Dają one odpowiednio światło neutralne i zimne. Takie taśmy świetnie sprawdzają się we wnętrzach o charakterze użytkowym, a w szczególności w kuchniach i łazienkach.

 

tasma ledowa

 

Nieco rzadziej wybierane są taśmy wielokolorowe. Spotyka się je pod oznaczeniem RGB. Mogą one świecić w różnych kolorach, z opcją zmiany koloru w trakcie świecenia za pomocą pilota, sterownika, a nawet aplikacji mobilnej. Takie oświetlenie to idealny wybór do podświetlania mebli albo podwieszanych sufitów.

Jeśli nie możesz się zdecydować, którą opcję wybrać, postaw na taśmy, które łączą w sobie cechy jedno- i wielokolorowych. Są one sprzedawane jako RGBW. Innymi dostępnymi modelami są taśmy CCT, inaczej nazywane Multi White (emitujące światło białe o zmiennej temperaturze barwowej) oraz RGB+CCT, czyli wielokolorowe, w których również można zmieniać temperaturę barwową.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze tego typu oświetlenia?

Taśmy LED mogą różnić się pod kątem różnych parametrów. Do najważniejszych należą: moc znamionowa, wydajność świetlna, napięcie znamionowe, możliwość ściemniania, sekcja cięcia i stopień ochrony. Najlepiej, aby ta wynosiła IP65. W szczególności jeśli taśma ma być zamontowana w łazience czy kuchni.

Sprawdź pełną ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM