Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

11 desek, 9 wsporników, 78 gwoździ – paleta EPAL

  • Dodano: poniedziałek, 28 sierpień 2023 07:27
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 589

Bez wątpienia najpopularniejszymi nośnikami w wielu branżach są europalety, czyli palety EPAL. Są one cenione w transporcie, a także magazynowaniu. Pozwalają bowiem na maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca, co z kolei przekłada się na optymalizację kosztową.

 

Każda paleta EPAL ma taki sam rozmiar oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów. Ponadto ma dużą nośność i wytrzymałość, zapewniając bezpieczne składowanie i przewożenie nawet ciężkiego asortymentu.

Jej wymiary są określone normą europejską

Europaletą może być nazwana tylko i wyłącznie taka paleta, która posiada właściwe oznakowanie. Aby potwierdzić autentyczność nośnika, koniecznie trzeba sprawdzić, czy na jednym ze wsporników posiada znak EPAL/EUR/UIC. Jeśli tak jest, oznacza to, że spełnia ona odpowiednie standardy.

Paleta EPAL ma konkretne wymiary – każda takie same. Jest to 1200 mm długości, 800 mm szerokości oraz 144 mm wysokości. Zostały one wskazane w normie europejskiej UNE-EN 13698-1.

Standaryzacja wymiarów dotyczy także poszczególnych elementów. Taka paleta zawsze ma dwie dolne i dwie górne deski wyjściowe o wymiarach 1200 x 100 x 22 mm. Do tego ma także dwie deski środkowe – górną i dolną 1200 x 145 x 22 mm oraz dwie deski pośrednie 1200 x 100 x 22 mm. Żeby miała solidną konstrukcję, jest wsparta trzema grubymi poprzecznymi belkami 800 x 145 x 22 mm. Całość utrzymywana jest za pomocą solidnie przymocowanych wsporników – sześciu klocków o wymiarach 145 x 100 x 78 mm każdy oraz trzech o wymiarach 145 x 145 x 78 mm. Łącznie na jedną paletę EPAL składa się 11 desek oraz 9 wsporników.

 

euro paleta

 

Nie każdy ma tego świadomość, że wszystkie europalety zawsze mają nawet taką samą ilość gwoździ. Ich konstrukcja została dokładnie przemyślana i nie ma tu miejsca na żadne ustępstwa. Wszystkie deski i klocki są ze sobą połączone za pomocą 78 gwoździ.

Konkretne wymiary europalet sprzyjają ich optymalnemu rozmieszczaniu w magazynach i innych tego typu obiektach. Swobodnie można układać je blisko siebie, a także jedna na drugiej, maksymalnie wykorzystując wolną przestrzeń. To ważne nie tylko w obiektach magazynowych, ale i na naczepach, służących transportowi.

Co jeszcze wyróżnia palety EPAL?

Żeby jak najbardziej ułatwić pracę magazynierom, palety EPAL mają specjalny rozstaw dolnych elementów. Belki w tej części są w ułożone w taki sposób, aby zapewniały możliwość sprawnego przewożenia wózkiem widłowym. W ten sposób poruszanie się z nimi jest o wiele łatwiejsze, co przyśpiesza m.in. załadunek i rozładunek.

Są one ponadto nośnikami bardzo wytrzymałymi. Ze względu na to, że produkuje się je z litego drewna, mogą wytrzymać bez szwanku przez długie lata.

Każda paleta EPAL ma także wysoką ładowność (statyczna wynosi około 4000 kg, natomiast dynamiczna 1500 kg). To pozwala na bezpieczne składowanie i transportowanie za ich pomocą naprawdę ciężkich towarów – również wielkogabarytowych.

Zobacz pełną ofertę palet drewnianych na PolskieOpakowania.com

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM