Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Przykładowa pracownia terminalowa w szkole

  • Dodano: czwartek, 17 sierpień 2023 07:37
  • |
  • Autor: Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 314

Polskie szkoły podstawowe rezygnują z sal komputerowych. Czy to oznacza, że uczniowie pozbawieni są możliwości uczenia się – jakże ważnej w obecnych czasach – informatyki? Absolutnie nie! Okazuje się bowiem, że dyrektorzy decydują się na pewne nowoczesne rozwiązanie.

 

Wyraźne korzyści

Pracownia terminalowa zwana jest także informatyczną – właśnie o niej mowa we wstępie tego tekstu. Takie miejsce pozwala na bardzo łatwe zarządzanie i administrację całym środowiskiem. Jednak zalet jest więcej. Chodzi między innymi o oszczędność zagospodarowania powierzchni. Nie ma przecież komputerów osobistych stojących pod ławką czy laptopów leżących na ławkach.

 

Warto też wspomnieć o kolejnych pozytywach. Mamy tutaj na myśli niski pobór prądu i bezawaryjność, co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacyjne. Można odetchnąć z ulgą, gdyż nauka odbywa się w bardziej komfortowych warunkach. Skoro nie są potrzebne pecety, to nie ma generowania hałasu przez znajdujące się w ich wnętrzach wiatraki. Nauczyciel informatyki również jest zadowolony – może na żywo podglądać, co dany uczeń robi na swoim stanowisku.

 

Z czego składa się pracownia informatyczna?

Główny jej element to oczywiście wydajny serwer usług terminalowych z serii AMD. Takie narzędzie podłączone do sieci LAN, może obsługiwać wiele poszczególnych stanowisk. Czasem w przypadku znacznie większej ich ilości, przydaje się zapasowe urządzenie, który stosuje się w momencie, gdy poprzedni musi być poddany ewentualnej konserwacji.

10

 

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Jeżeli chodzi o oprogramowanie, to najczęściej instalowany jest system Microsoft Windows Server 2022 Standard. Każdy uczeń ma przed sobą tylko monitor, klawiaturę i myszkę. Taki terminal zRDP405 (bo tak brzmi jego dość skomplikowana nazwa) jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi stworzonymi do tej pory systemami. Wspiera też protokół RDP w wersji 8.1 oraz technologie RemoteFX.

 

Pracownia złożona z 10 stanowisk

Często można natrafić w Internecie na rysunki przedstawiające, jak funkcjonuje taka pracownia terminalowa. Wynika z nich, że całe środowisko informatyczne jest bardzo nowoczesne, przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

 

Na przykład pracownia informatyczna, w której jest 10 stanowisk terminalowych oraz „kokpit” dla nauczyciela/administratora, będzie działać bez problemów, jeżeli w jej skład wejdzie: serwer AMD Ryzen, jeden komputer dla prowadzącego (z systemem Windows 11 Pro EDU), duże monitory z jakością obrazu FULL HD, zestaw klawiatur i myszek oraz gigabitowy router plus tzw. switch sieciowy.

 

Tego typu, powyższa pracownia informatyczna to koszt wynoszący ponad 20 tysięcy złotych. Mimo takiej ceny, jest to inwestycja opłacalna (ze względu na liczne korzyści)!

 

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/pl/pracownia-terminalowa

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM