Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Wszystko co musisz wiedzieć o majtkach menstruacyjnych!

  • Dodano: wtorek, 13 czerwiec 2023 07:27
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 690

Majtki menstruacyjne są jednym z wielu środków higienicznych, które stosuje się podczas miesiączki. Inne to np. tampony, podpaski jedno i wielorazowe czy kubeczki menstruacyjne. Co na ich tle wyróżnia majtki menstruacyjne? W jaki sposób wybrać najlepszy model dla siebie? Przeczytaj poniższy tekst.

 

 

Czym są majtki menstruacyjne?

Ich ideą jest to, aby całkowicie zastąpić inne środki higieniczne. W końcu jeśli ich używamy nie potrzebujemy już tamponów czy podpasek. Majtki menstruacyjne posiadają doskonałą chłonność, dzięki czemu nie będziemy przeciekać. Co więcej, są one wielorazowe - wystarczy się uprać i wysuszyć. Używając bielizny menstruacyjnej dbamy o ekologię, ponieważ ograniczamy ilość produkowanych odpadów.

W jaki sposób działają majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne są bardzo chłonne, dlatego podczas ich noszenia nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych środków higienicznych. Działają one tak samo jak podpaska, tylko są bardziej chłonne. Krew menstruacyjna przechodzi przez pierwszą warstwę materiału do kolejnej, która ją wchłania i zapobiega dalszemu przepływowi.

Kiedy używa się majtek menstruacyjnych.

Podstawowym zastosowaniem bielizny menstruacyjnej jest noszenie jej w czasie miesiączki, aby wchłonąć krew. Można je używać zarówno przy skąpych jak i obfitych czy normalnych menstruacjach. Co więcej, sprawdzą się w podczas snu bądź w czasie połogu i nietrzymania moczu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować majtki menstruacyjne jako wsparcie dla tamponu lub kubeczka menstruacyjnego.

Jak często należy wymieniać bieliznę menstruacyjną?

Każda kobieta sama poczuje, kiedy należy wymienić majtki menstruacyjne na nowe. Kiedy wchłaniają one krew podczas miesiączki to i tak powinny być one suche. Jeżeli jednak odczujemy, że są mokre to przyszedł czas na ich wymianę.

W jaki sposób dbać o majtki menstruacyjne?

Niektóre kobiety mogą się zastanawiać jak odpowiednio dbać o bieliznę menstruacyjną, aby była ona dalej higieniczna i służyła jak najdłużej. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Na samym początku wystarczy je zaprać ręcznie pod strumieniem zimnej wody. Następnie można użyć do tej czynności mydła do plam i wrzucić je do pralki z innymi ubraniami na delikatny cykl. Potem trzeba je wysuszyć w przewiewnym miejscu i gotowe. Można je założyć ponownie.

Przeczytaj także: https://allwimin.com/pl/artykul/seks-podczas-okresu-higiena-fakty-i-mity/

Dlaczego warto zainwestować w majtki menstruacyjne?

Bielizna menstruacyjna ma wiele zalet, jak np.:

  • ekologia - produkcja mniejszej ilości odpadów i bezpieczeństwo dla środowiska,
  • ekonomiczność - zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ nie będzie trzeba kupować co miesiąc nowych środków higienicznych,
  • są komfortowe i bezpiecznie w uzytkowaniu,
  • wielofunkcyjność - można je nosić nie tylko w czasie menstruacji, ale również podczas połogu czy nietrzymania moczu.

Kup dla siebie majtki menstruacyjne od WIMIN!

WIMIN jest kobiecą marką, która tworzy produkty z myślą o nich. W swojej ofercie posiada majtki menstruacyjne dostępne w czterech fasonach. Wszystkie z nich dostępne są w wielu rozmiarach - od XXS XXXL. Nie czekaj i zamów dla siebie parę już dziś!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM