Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

3 najważniejsze wydarzenia w Krakowie w 2023 roku

  • Dodano: poniedziałek, 29 maj 2023 14:53
  • |
  • Autor: Artykuł Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 489

Kraków, drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce ma do zaoferowania wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów. W mieście odbywa się również wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych o randze międzynarodowej. Jakie trzy najważniejsze wydarzenia czekają nas jeszcze w Krakowie w 2023 roku? Dowiecie się tego właśnie tutaj.

 

Kraków od lat jest jednym z najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Przyciąga do siebie zarówno turystów, jak i przyszłych mieszkańców. Nic więc dziwnego, że w mieście powstają inwestycje, takie jak https://krakow.mdr.pl/, które są skierowane do osób chcących wynająć mieszkanie w tym mieście. Kraków nieustannie zachęca swoimi urokami potencjalnych nowych mieszkańców, i robi to skutecznie.

16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Festiwal Muzyki Filmowej, który co roku odbywa się w Krakowie, jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w Europie i na świecie. Na festiwalu często goszczą gwiazdy światowego formatu. Wśród osób goszczących we wcześniejszych edycjach festiwalu byli między innymi zdobywcy prestiżowych Oscarów: Eliot Goldenthal, Howard Shore, Tan Dun i Jan A.P. Kaczmarek. 

Festiwal zaplanowany jest na dni 23.05-30.05. Odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ulicy Konopnickiej. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy będzie dwukrotny zdobywca Oscarów i trzykrotny zdobywca Złotych Globów Hans Zimmer, którego występ zaplanowany jest na ostatni dzień festiwalu. Kompozytor ten jest autorem muzyki w takich filmowych hitach jak Król Lew, Diuna, Gladiator, Incepcja, czy Interstellar.

Igrzyska Europejskie 2023

Trzecia edycja Europejskich Igrzysk Olimpijskich odbędzie się na terenie województwa małopolskiego, Chorzowa, Wrocławia i Rzeszowa. Jednak to właśnie Kraków będzie ich głównym gospodarzem. Rozgrywanymi w mieście dyscyplinami będą tenis stołowy, koszykówka 3x3, kickboxing, łucznictwo, kajakarstwo (slalom i sprint), triathlon, padel, teqball, pięciobój nowoczesny, rugby 7, szermierka i kajakarstwo. 

Impreza odbędzie się w dniach od 21 czerwca do 2 lipca. 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie będzie miała miejsce ceremonia otwarcie, jak też oficjalne zamknięcie Europejskich Igrzysk .

XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest najbardziej prestiżową imprezą towarzyską w piłce siatkowej. W tym roku odbędzie się jego okrągła XX edycja. Uczestnikami turnieju będą reprezentacje Polski, Włoch, Francji i Słowenii. Obsada tego turnieju jest bardzo mocna i elektryzuje kibiców siatkarskich w Polsce i na świecie. Polska, Włochy i Francja to obecnie trzy pierwsze drużyny światowego rankingu FIVB. Słowenia jest sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. 

Impreza odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia na TAURON Arena Kraków, która zlokalizowana jest na ulicy Stanisława Lema. Kraków będzie gospodarzem tej imprezy już po raz siódmy z rzędu i ósmy ogólnie. Polska rozpocznie swoje zmagania od meczu ze Słowacją. Kolejnymi przeciwnikami będą Francja, a następnie Włochy.

Poznaniu atrakcji oferowanych przez miasto najlepiej sprzyja mieszkanie w jego obrębie. Czy wydarzenia sportowe i kulturalne, żywa tkanka miejska, mają wpływ na Twoje preferencje? Jeśli tak, Kraków spełni Twoje oczekiwania.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM