Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nauka języka angielskiego dla firm - dlaczego to takie ważne?

  • Dodano: środa, 24 maj 2023 08:12
  • |
  • Autor: Artykuł Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 266

Angielski szybko stał się nowoczesnym "lingua latina" i jednocześnie najczęściej używanym językiem w świecie handlu i biznesu, co widać zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady lub dwóch. W rezultacie biegła znajomość języka angielskiego w prowadzeniu działalności biznesowej stała się niezbędna do odniesienia sukcesu każdej firmy, aspirującej do miana podmiotu prężnie się rozwijającego i otwartego na zagraniczne rynki zbytu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi.

 

Dlaczego język angielski w biznesie jest taki ważny? 

Historycy podkreślają, że ekspansja języka angielskiego sprzęgła się w czasie z epoką ekspansji kolonialnej oraz rewolucji przemysłowej, a tym samym język ten stał się szybko domyślnym sposobem komunikowania się w większości krajów na całym świecie. W dzisiejszym, zorientowanym na biznes świecie, język angielski jest szeroko stosowany zarówno przez małe koncerny gospodarcze, jak i duże korporacje. Dzięki temu łamana jest bariera komunikacyjna, która niejednokrotnie bierze się z tego, że poszczególni partnerzy biznesowi pochodzą z różnych krajów, często z innych kręgów kulturowych.  

Biegłość w tym języku sprawiła, że jest on również istotną częścią sukcesu w wysoce konkurencyjnym świecie korporacyjnym. Wiele renomowanych firm na całym świecie polega na języku angielskim jako środku komunikacji we wszystkim, od wiadomości e-mail po dokumentację, używany jest też podczas prezentacji, procedur sprzedażowych i akcji marketingowych. W rezultacie jest obecnie językiem urzędowym w ponad 70 krajach. Podkreślana jest jego kluczowa rola w wielu aspektach życia korporacyjnego, od zapewnienia zatrudnienia po komunikację z klientami i osiąganie spójnych partnerstw biznesowych na całym świecie.

Nauka języka angielskiego dla firm Language Business jest szczególnie ważna w odniesieniu do osób działających w wysoce wyspecjalizowanych branżach, takich jak inżynieria, nauka i technologia, a także informatyka, medycyna oraz prawo. Wymagana jest nie tylko w tym wypadku dogłębna znajomość specjalistycznej frazeologii, terminologii i leksykologii, ale też precyzyjne stosowanie gramatyki i odpowiednia wymowa.  

Wdrażanie języka angielskiego do firmy

Podstawową sprawą w tej kwestii jest dostosowanie programów edukacyjnych do potrzeb pracowników danej firmy. Każdy jest inny, ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Dobrym rozwiązaniem będą zawsze kursy stacjonarne (lub online) z doświadczonym lektorem. Przebieg zależy wtedy od wymagań i tempa uczenia się grupy, w każdym momencie może być modyfikowany. Bezpośredni kontakt z edukatorem pozwala na eliminację wszelkiego rodzaju niedociągnięć w wymowie, co potem procentuje w toku spotkań biznesowych prowadzonych w języku angielskim.   

Jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod nauki języka angielskiego dla firm jest uczestniczenie pracowników w kursach prowadzonych przez internet. Dzisiejsze zasoby sieci, oparte na gromadzonych chmurze bazach danych, oferują kursantom niezliczone możliwości nauki angielskiego zarówno w stopniach podstawowych, jak i w formatach typowo biznesowych. Specjalne programy edukacyjne w formacie e-learning przygotowane przez doświadczonych ekspertów lingwistycznych we współpracy ze specjalistami od zarządzania i marketingu są dobrą inwestycją w przyszłość firmy. Ponadto są wymiernie tańsze od kursów stacjonarnych. Nie ma zresztą większego problemu, aby obie formuły pogodzić ze sobą w interaktywnym formacie blended-learning. 

Rola działu HR w firmie

Na koniec coś o czym się rzadko wspomina. Czasami zdarza się tak, że na pracowników nałożony jest odgórny obowiązek nauki języka angielskiego. Jeżeli jeszcze obwarowany jest on jakimiś karami finansowymi, albo pracownicy muszą dopłacać do kursu, rezultaty mogą być przeciwne do zaplanowanych.

Do podstawowych zadań działu HR w firmie należy nie tylko zarzadzanie zasobami ludzkimi, ale także dbanie o ich motywację i rozwój. Komórka ta powinna zatem uczestniczyć czynnie w planowaniu kursów językowych w firmie i zachęcać do nich pracowników - przedstawiać pozytywne perspektywy, wiążące się także ze zwiększeniem wpływów finansowych. Inwestycja w profesjonalne narzędzia learningowe mogą znacznie pobudzić motywację zewnętrzną, a ta być może przeobrazi się z czasem w niezwykle cenną motywację wewnętrzną do nauki języka angielskiego w firmie

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM