Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

KSeF dla biur rachunkowych

  • Dodano: poniedziałek, 15 maj 2023 16:06
  • |
  • Autor: Artykuł Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 365

KSeF to skrót od Krajowego Systemu E-Faktur, które są aktualnie coraz chętniej stosowane przez przedsiębiorców. Faktury ustrukturyzowane tworzone na tej podstawie sprawiają, że zmniejszona zostaje ilość dokumentów a papierowej formie. Poza tym, KSeF zmniejsza ryzyko sytuacji, w których klienci spóźniają się z dostarczaniem dokumentów lub przekazują niekompletne faktury. Nic więc dziwnego, że taka propozycja jest sporym udogodnieniem dla księgowych, którzy na co dzień pracują w biurach rachunkowych. Jakie zalety ma KSeF dla biur rachunkowych? Co warto wiedzieć w tym temacie?

 

KSeF dla biur rachunkowych daje wiele możliwości. Jakie zalety warto poznać? Przede wszystkim możemy liczyć na automatyzację przepływu dokumentów. Integracja z Krajowym Systemem E-Faktur usprawnia obieg dokumentacji pomiędzy przedsiębiorcami i księgowymi. W efekcie klient nie musi dojeżdżać do biura, aby przekazać dokumenty papierowej. Ponadto, KSeF usuwa konieczność skanowania papierowych faktur wysyłanych za pomocą maila. Oszczędności bardzo szybko zauważają nie tylko klienci biura, lecz także samo biuro rachunkowe. KSeF dla biur rachunkowych to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę w prowadzeniu własnej firmy. 

Najważniejsze zalety KSeF

Co jeszcze trzeba docenić? Nie bez znaczenia jest to, że korzystamy ze sprawnego wystawiania i wysyłki do KSeF. Faktury tworzone w systemie wFirma można automatycznie przesłać do KSeF lub postawić na wersję roboczą w buforze. Więcej informacji znajdziemy na stronie wfirma.plWystawienia faktur i wysłanie ich z systemu jest jednoznaczne z wygodą i szybkością działania. Nie zapominajmy o tym, że sprzedać jest automatycznie księgowana w ewidencjach podatkowych. 

Kolejnym atutem jest system powiadomień, który daje możliwość ciągłego śledzenia statusu faktury w KSeF. Nie musimy zatem logować się do rządowej platformy. Przy danych dokumentach widzimy ikony, które wskazują na aktualny status dokumentu w KSeF. W celu sprawdzenie statusu faktury, kliknąć wystarczy w ikonę, jaka znajduje się przy danym dokumencie. Dokumenty przyjęte przez KSeF można z powodzeniem pobrać jako UPO. Spore znaczenie ma tutaj także automatyczne księgowanie faktur z systemu. Księgowi mają dostęp do faktur klientów, które można w każdej chwili zaimportować do systemu wFirma z rządowej platformy. Co ciekawe, faktury importowane są automatycznie dodawane jako robocze wersje. Księgowy ma jedynie za zadanie wybrać dany rodzaj wydatku - pozostałe dane są automatycznie uzupełniane. 

Niezawodny system KSeF dla biur rachunkowych

Dlaczego warto postawić na KSeF dla biur rachunkowych? Ogromny ułatwieniem jest prosta integracja z KSeF, przy czym przedsiębiorca nadaje uprawnienia danym osobom. Dzięki temu szefowie biura sprawnie rozdzielają zadania pomiędzy pracownikami, jakie dotyczą wystawiania i pobierania faktur z KSeF. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych kosztów dla przedsiębiorców i klientów. Pamiętajmy o tym, że zastosowanie faktur ustrukturyzowanych pozwala na automatyzację przepływania dokumentacji między biurami rachunkowymi i klientami. Bez problemu udostępnimy konto klientowi biura, co daje możliwość korzystania z fakturowania bez opłat dodatkowych, wraz z integracją z KSeF. Atutem jest także brak ograniczeń wysyłania i importowania dokumentów. Klient biura w efekcie ma wgląd do wyliczeń podatków i ZUS i do dodatkowych narzędzi, niezwykle przydatnych dla firmy. 

Jak widać, KSeF dla biur rachunkowych to świetnie rozwiązanie. Usługi tego typu sprawiają, że księgowi mogą sprawnie i wygodnie wykonywać swoją pracę. 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM