Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Poznaj najważniejsze zasady stylizacji włosów, które pozwolą Ci uzyskać wymarzoną fryzurę

  • Dodano: czwartek, 27 kwiecień 2023 14:03
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 227

Włosy to istotny element wizerunku. Nic dziwnego, że zależy nam, aby wyglądały nieskazitelnie, dlatego wkładamy wiele wysiłku w uzyskanie pożądanej fryzury. Oto kilka zasad stylizacji, na które warto zwrócić uwagę, aby włosy prezentowały się niczym po wyjściu z salonu fryzjerskiego. 

 

Wybierz odpowiedni produkt do stylizacji włosów

Modelowanie włosów nie może odbyć się bez stosownych do tego kosmetyków. Obecnie na rynku dostępne są produkty przeznaczone niemal dla każdego rodzaju włosów – cienkich, grubych, kręconych czy prostych. Dzięki nim osiągniemy oczekiwane rezultaty stylizacji włosów oraz trwały jej efekt. Do wyboru są zarówno popularne pianki, jak i sera, mgiełki czy olejki. Zapewniają one osiągnięcie odpowiedniej tekstury włosów, ich zdyscyplinowanie, nadanie objętości, odbicie od nasady lub też wygładzenie ich struktury. Kosmetyki wygładzające włosy prowadzą do uzyskania gładkich i lśniących pasm, które są najbardziej pożądane w przypadku prostych i długich włosów, aby uzyskać efekt tafli.

Tego typu preparaty znajdują się w ofercie sklepu internetowego topestetic:

https://www.topestetic.pl/wygladzanie-wlosow

 

Użyj suszarki, lokówki, prostownicy

Aby ułożyć włosy używamy zwykle urządzeń takich jak suszarka, prostownica czy lokówka. Ich zastosowanie uzależnione jest od efektu, jaki chcemy uzyskać. Aby wygładzić włosy i odbić je od nasady pomocne jest modelowanie ich na szczotce przy jednoczesnym użyciu suszarki. To najszybsza i najprostsza metoda otrzymania estetycznej fryzury. Z wykorzystaniem prostownicy z kolei uzyskamy zarówno idealnie proste pasma, jak i naturalne fale. To też sposób na wygładzanie włosów. Drobniejsze loki stworzymy natomiast przy pomocy lokówki. Nie zapominajmy, że urządzenia te wytwarzają wysoką temperaturę, która nie jest dobrze tolerowana przez włosy. Dlatego też, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, warto uprzednio sięgnąć po produkty termoochronne. Występują one w postaci mgiełki, serum czy też olejku. 

 

Dopasuj szczotkę

Do stylizacji włosów poza suszarką niezbędna jest również odpowiednia szczotka. Przy długich włosach pomocna będzie gruba i okrągła, a przy krótkich, taka, która ma mniejszą średnicę lub też jest płaska. Do wyboru mamy również rodzaj włosia. Aby nadać objętość włosom cienkim, skorzystajmy z naturalnego włosia, które zostało pozyskane z włosia dzika. W przypadku grubych włosów sprawdzi się szczotka z mieszanym lub syntetycznym włosiem. Dla włosów kręconych polecamy również użycie grzebienia z szerokim rozstawem ząbków.

 

Utrwalenie to podstawa

Dla trwałego efektu modelowania włosów na koniec tego procesu należy użyć lakieru. Wybierz odpowiednią moc utrwalenia, w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Produkt ten poza wykończeniem fryzury doda włosom zdrowego blasku. 

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również glinka do włosów. To preparat utrwalający fryzurę oraz zapewniający jej objętość, a jednocześnie matowe wykończenie. Jest również bogactwem składników mineralnych, które kondycjonują włosy. Najlepszy efekt można uzyskać, stosując produkt na krótkich włosach, jednak sprawdzą się także dla utrwalenia dłuższej, luźnej fryzury. 

Wspomniane preparaty znajdziesz w sklepie topestetic pod poniższym linkiem:

https://www.topestetic.pl/glinka-do-wlosow

 

Właściwa pielęgnacja

Jeśli często stylizujemy włosy oraz stosujemy w tym celu szereg produktów modelujących, niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Ogromną wagę należy przyłożyć do prawidłowego oczyszczania za pomocą szamponu, które pozwoli na usunięcie pozostałości kosmetyków, zanieczyszczeń oraz naturalnie wydzielanego łoju. Pomocny jest również kosmetyk w postaci peelingu do skóry głowy, który intensywnie oczyści jej powierzchnię z martwych komórek naskórka oraz pozostałości preparatów kosmetycznych. Ponadto przyczyni się do odbicia włosów od nasady oraz nada im większą objętość i przedłuży świeżość. Nie bez znaczenia są również odżywki i maski, których aplikacja po każdym umyciu włosów pozwoli na utrzymanie ich w dobrej kondycji, zapobiegnie plątaniu i ułatwi rozczesywanie. 

 

Dla uzyskania pięknej fryzury ważny jest szereg czynników, które wpłyną na ich wygląd. Przede wszystkim należy skupić się na wyborze odpowiedniego produktu do stylizacji włosów. Kolejno do wymarzonego efektu dopasowujemy technikę oraz urządzenie, z którego pomocą rozpoczniemy modelowanie włosów. Istotna jest również odpowiednia szczotka oraz produkt o właściwościach utrwalających, który pozwoli zachować efekty stylizacji przez dłuższy czas. Nie zapominajmy także o właściwej, codziennej pielęgnacji. To ona zapewni piękny wygląd i kondycję naszym włosom.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM