Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Działanie przedtreningówek - czemu zawdzięczają?

  • Dodano: poniedziałek, 13 luty 2023 10:14
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 101

Przedtreningówki to odżywki treningowe, które stosuje się przed treningiem w określonym celu. W zależności od konkretnego preparatu, może on wywoływać pobudzenie lub inny pożądany efekt. Jest to niezwykle istotne m.in. z uwagi na różne sytuacje, gdy nie ma się odpowiednio dużo siły, a nie chce się pominąć sesji treningowej. Z uwagi na fakt, że coraz częściej mamy coraz mniej czasu, a jako społeczeństwo jesteśmy coraz częściej zabiegani - to rozwiązanie w postaci przedtreningówki jest coraz chętniej wykorzystywane. Odżywki przedtreningowe zyskują na popularności, a warto wyraźnie zaznaczyć, że w zależności od konkretnego preparatu, mogą one wywoływać inne efekty, nie tylko pobudzać organizm na potrzeby treningu. Wszystko z uwagi na różne substancje odżywcze wykorzystywane w składach danych odżywek. Zatem czemu zawdzięczają swoje działanie przedtreningówki? Wiele osób obawia się ich, właśnie przez efekt nadmiernego pobudzenia, które może wydawać się wręcz niezdrowe. Jak jest naprawdę? Warto się temu przyjrzeć. 

 

Działanie odżywek przedtreningowych - co warto wiedzieć?

Przedtreningówki zawdzięczają swoje działanie substancjom odżywczym, które znajdują się w ich składzie. Co ciekawe, zdecydowana większość tego rodzaju odżywek treningowych posiada w swoim składzie substancje naturalne. W zdecydowanej większość przypadków nie są to sztucznie wytwarzane związki w warunkach laboratoryjnych, które mogłyby teoretycznie być bardziej szkodliwe, niż te pozyskiwane naturalnie z różnego rodzaju produktów spożywczych. Warto także zaznaczyć, że tak jak w przypadku innych suplementów diety, tak też wśród odżywek przedtreningowych można spotkać się z odżywkami składającymi się z jednego składnika lub wielu różnych substancji.

 

W tym miejscu warto zaznaczyć, że bardzo chętnie wykorzystywana w odżywkach przedtreningowych jest m.in. kofeina. Ta sama, którą doskonale znamy z kawy i innych pobudzających naparów. Oczywiście jest ona dostępna w odżywkach w zdecydowanie większej dawce, a dzięki temu pobudza się organizm w bardziej wyraźny sposób. To tylko pokazuje, że nie ma potrzeby bać się składników, które gwarantują działanie przedtreningówek, a kofeina jest najlepszym tego przykładem. Szukając ciekawych odżywek tego typu, warto przyjrzeć się przedtreningówkom BSN, które są dostępne w sklepie SFD. Jeśli jednak Twoim celem treningowym jest odchudzanie. Warto pamiętać, że często spalacze tłuszczu mają za zadanie też odpowiednio pobudzić organizm przed treningiem i mogą stanowić ciekawe wsparcie dla organizmu w tym przypadku. 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o składnikach odżywek przedtreningowych?

Chociaż to kofeina najbardziej kojarzy się z działaniem odżywek przedtreningowych i rzeczywiście jest ich popularnym składnikiem, to nie można zapominać o kreatynie. Chociaż jak wiele osób ją stosuje, tak wiele jest na ten temat opinii, to jedna z nich mówi o wykorzystywaniu kreatyny właśnie w formie przedtreningówki. Ma ona za zadanie odpowiednio odżywić mięśnie na czas treningu i zadbać o ich prawidłową pracę przy wykonywaniu ćwiczeń. Oczywiście nie jest to jedyna substancja o charakterze przedtreningowym.

 

Równie dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się odżywki takie jak beta-alanina, czy też cytrulina. Coraz chętniej są one stosowane w formie monopreparatów, jak i można się z nimi spotkać w różnego rodzaju odżywkach zawierających wiele substancji w swoich składach. W dużym uproszczeniu, mają one za zadanie wywołać efekt tzw. pompy mięśniowej. Dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni, są one “napompowane”, czyli po prostu bardziej wydatne, co pomaga w treningach, a także utrzymaniu wysokiej motywacji z uwagi na uwidocznienie efektów. Wszystkie wymienione składniki odżywek przedtreningowych, można nabyć w sklepie SFD, gdzie są dostępne w różnych ciekawych wariantach i preparatach. 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM