Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jak zamontować uchwyt dla niepełnosprawnych?

  • Dodano: poniedziałek, 31 styczeń 2022 19:11
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 251

Uchwyt dla niepełnosprawnych zdecydowanie ułatwia życie osób, które nie poruszają się o własnych siłach. To gwarancja samodzielności, dzięki czemu uchwyt zostaje wykonany z najlepszej jakości materiałów i wytrzymałych tworzyw. Liczy się nie tylko wybór odpowiedniego uchwytu, ale także jego lokalizacja i montaż względem pozostałych sprzętów.

 

Gdzie umieścić uchwyt dla niepełnosprawnych?

Uchwyt dla niepełnosprawnych występuje w różnej formie, począwszy od poręczy prostych, przez poręcze umywalkowe, a kończących na modelach łukowych, ściennych czy jednoramiennych. Niektóre z nich sprawdzą się w niewielkiej odległości od umywalki, a inne stanowią cenne wyposażenie prysznica. Jednak każdy z uchwytów ma za zadanie ułatwić korzystanie ze sprzętu higieniczno-sanitarnego.

 

Uchwyt powinien zostać zamocowany na stałe, tylko w taki sposób nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem ciężaru ciała i regularnego użytkowania. Montaż należy wykonywać na ścianach pełnych, a w przypadku ścianek kartonowo-gipsowych trzeba zdecydować się na dodatkowe wzmocnienie.

 

Uchwyt dla niepełnosprawnych powinien znaleźć się na 75-85 cm od posadzki. To standardowe rozwiązanie, ale uchwyt powinien zostać dopasowany do wzrostu oraz budowy ciała osoby, która nie porusza się o własnych siłach. Dobrej jakości uchwyt jest w stanie unieść obciążenie trzy razy większe niż waga ciała.

 

Bezpieczne montowanie uchwytów

Uchwyty dostępne są w różnej formie, ale sporą popularnością cieszą się modele przyścienne, wielofunkcyjne. Dostępne są modele stałe oraz ruchome. W trakcie instalacji możesz zdecydować się na poziomie, pionowe albo skośne ułożenie. Odpowiednie ułożenie to gwarancja komfortowego korzystania z łazienki.

 

Uchylny uchwyt dla niepełnosprawnych sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, gdzie spory rozmiar wpływa niekorzystnie na komfort w przemieszczeniu się na wózku inwalidzkim.

 

Występujące na rynku uchwyty mają różne długości oraz średnice – od 2 do nawet 3,5 cm. Grubsze uchwyty sprawdza się przede wszystkim u osób starszych oraz zmagających się z poważną niepełnosprawnością. Dobrze, jeśli uchwyty zostają wykorzystane w łazience razem z innymi dodatkami ułatwiającymi funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej, a wśród nich obrotowymi dozownikami mydła czy specjalnymi wieszakami na ręczniki.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Kwi 25, 2022

Program Dni Gorlic 2022

Znany jest już dokładny program tegorocznych Dni Gorlic i obchodów Roku Łukasiewicza.…

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Zofia skomentował artykuł Postępy pracy przy rozbudowie Urzędu Gminy
Super inwestycja. Potrzebna bardzo w naszej Gminie. Bardzo cieszy fakt, ze mlode mamy beda mogły rea...
Bibi skomentował artykuł Dzień Strażaka w PSP Gorlice
Najbardziej bawią mnie odznaczenia, szczególnie te wręczane przez prezesa wszechmogącego wszystkich ...
Gienia skomentował artykuł Nowy wóz strażacki już w PSP Gorlice
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego nowy wóz strażacki stoi w garażu? Czyżby kapłan nie poświecił, czy ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM