Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Czy opłaca się ubezpieczenie grupowe w pracy?

  • Dodano: wtorek, 03 sierpień 2021 06:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 320

Współcześnie, wiele firm oferuje swoim pracownikom przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie, jako jeden z benefitów związanych z zatrudnieniem. Jest to bardzo popularna oferta, która daje obu stronom satysfakcjonujące korzyści. Pracodawca zyskuje na zaufaniu pracownika, a pracownik może skorzystać z wygodnej i taniej opcji ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie grupowe - co to takiego?

To produkt, który oferuje pracodawca. To on ustala zakres takiego produktu z towarzystwem ubezpieczeniowym, a następnie przedstawia swoim pracownikom możliwość do przystąpienia do takiej oferty. Pracownik może do niego przystąpić, co oznacza, że akceptuje warunki i zakres owego ubezpieczenia, a także jego cenę. Ubezpieczenie takie, charakteryzuje się brakiem elastyczności i dopasowania do indywidualnych potrzeb pracownika. Jest dopasowane do różnych grup wiekowych i obejmuje standardowe zdarzenia polisowe za najczęściej niską sumę ubezpieczeniową. Ważne jest, że do takiego ubezpieczenia grupowego, można przystąpić w różnym wieku, nie wypełnia się ankiety zdrowotnej, a samo ubezpieczenie obowiązuje podczas trwania umowy z danym pracodawcą.

obraz 1

 

Ubezpieczenie indywidualne czy grupowe?

Biorąc pod uwagę ceny ubezpieczenia indywidualnego prywatnego, a ubezpieczenia grupowego w firmie, ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Wiąże się to z tym, że pracodawca otrzymuje od ubezpieczyciela ofertę docelowo dla wielu osób, dlatego też ubezpieczyciel może zaoferować konkretną zniżkę za dany produkt. W wartość ubezpieczenia wchodzi optymalny zakres ochrony tj.: zgonu ubezpieczonego, zgonu bliskich, hospitalizacji, nieszczęśliwych wypadków i poważnego zachorowania. Suma ubezpieczenia nie jest wysoka, ale składka jest niska, bowiem około 50 zł. Dodatkową korzyścią jest fakt, że to pracodawca opłaca składki, więc nie musimy pamiętać o dodatkowym terminie zapłaty oraz krótka karencja większości zdarzeń.

 

W sytuacji, gdy na przykład nasz pracodawca, z różnych powodów, nie oferuje pracownikom ubezpieczenia na życie, możemy we własnym zakresie poszukać interesujących ofert polis ubezpieczeniowych. Warto w tym przypadku zwrócić się do specjalistów i skorzystać z doradców np. na stronie Centrum Twoich Ubezpieczeń i po otrzymaniu konkretnych ofert, przedstawić je naszemu przełożonemu. Może będzie chętny skorzystać z którejś z nich, a wówczas my zyskamy dodatkową ochronę, a nasz szef usatysfakcjonowany personel.

 

Zakup polisy grupowej w zakładzie pracy niewątpliwie wiąże się z wygodą dużym komfortem dla samego ubezpieczonego. Bardzo ważne jest jednak, aby przed przystąpieniem do takiego wariantu, dokładnie zapoznać się z warunkami i zasadami zawartymi w umowie. Ponadto, dołączenie do grupowej polisy nie przekreśla możliwości zakupu dodatkowego ubezpieczenia indywidualnego we własnym zakresie. 

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Kwi 25, 2022

Program Dni Gorlic 2022

Znany jest już dokładny program tegorocznych Dni Gorlic i obchodów Roku Łukasiewicza.…

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Zofia skomentował artykuł Postępy pracy przy rozbudowie Urzędu Gminy
Super inwestycja. Potrzebna bardzo w naszej Gminie. Bardzo cieszy fakt, ze mlode mamy beda mogły rea...
Bibi skomentował artykuł Dzień Strażaka w PSP Gorlice
Najbardziej bawią mnie odznaczenia, szczególnie te wręczane przez prezesa wszechmogącego wszystkich ...
Gienia skomentował artykuł Nowy wóz strażacki już w PSP Gorlice
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego nowy wóz strażacki stoi w garażu? Czyżby kapłan nie poświecił, czy ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM