Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Zalety rolet podtynkowych - kiedy warto je zamontować?

  • Dodano: wtorek, 16 marzec 2021 14:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 433

Podstawową zaletą podtynkowych rolet zewnętrznych jest ich wysoka estetyka przy zachowaniu wyjątkowej funkcjonalności. Rolety te pozwalają na zabudowę skrzynki pod izolacyjną warstwą ściany. To sprawia, że jedynym widocznym elementem pozostaje pancerz oraz boczne prowadnice.

Kiedy możesz rozważyć zakup zewnętrznej rolety podtynkowej?

Zalety podtynkowych rolet zewnętrznych

Kiedy możesz rozważyć zakup zewnętrznej rolety podtynkowej?

Ze wszystkich dostępnych systemów rolet zewnętrznych, te podtynkowe są niewątpliwie najbardziej estetyczne i wygodne. Rozwiazanie to ma jednak pewne ograniczenia. Producent rolet przypomina bowiem, że modele podtynkowe można stosować jedynie w nowych inwestycjach chyba że gotowy jesteś na ingerencję w grubość ocieplenia i sporo dodatkowej pracy. System rolet podtynkowych nie wymaga ingerencji w samą konstrukcję drzwi i okien, trzeba natomiast zaplanować jego umieszczenie pod tynkiem, na co wskazuje sama nazwa. Najłatwiej jest to zrobić w przypadku tworzenia projektu nowego domu, gdzie bez problemu można przewidzieć takie rozwiązanie. Skrzynki do rolet ukryte są bowiem w ociepleniu budynku. Nie ingerują we wnętrze samego domu, co ogranicza ryzyko przemarzania i zmniejsza straty ciepła, natomiast konieczne jest zaplanowanie miejsca na takie rozwiązanie. 

Zalety podtynkowych rolet zewnętrznych

 Podtynkowe rolety zewnętrzne znacznie minimalizują widoczność całego systemu w strukturze elewacji, co bardzo pozytywnie wpływa na estetykę całego rozwiązania. Schowanie skrzynki w strukturze elewacji sprawia, że cały system nie wpływa właściwie na zewnętrzną estetykę budynku. Sam montaż także jest prosty, nie ma mowy o ingerencji w konstrukcję drzwi czy okien. Wystarczy zastosować odpowiednią warstwę docieplającą tam, gdzie tylnią część skrzynki połączy się z murem. To wszystko pozwoli zminimalizować straty ciepła. Przy innych systemach są one znacznie większe. Rolety podtynkowe pozytywnie wpływają także na parametry izolacyjne budynku. Sam pancerz rolety stanowi także dodatkową warstwę izolacyjną, ponieważ lamele najczęściej wypełnia pianka poliuretanowa. Rozwiązanie to nie jest znacznie droższe od innych systemów, natomiast znacznie bardziej funkcjonalne. Sprawdź cennik podtynkowych rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrze podtynkowe jeszcze lepiej zabezpieczają wnętrze przed hałasem z zewnątrz, chronią okna przed uszkodzeniami mechanicznymi, zapewniają prywatność i stanowią barierę trudną do sforsowania przez złodziei. Dodatków, możesz je zintegrować z moskitierą. Otrzymujesz więc połączenie wysokiej funkcjonalności z estetyką. 

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM