Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Szafir

Idealne zajęcie dla każdego seniora – szklarnia ogrodowa

  • Dodano: piątek, 27 listopad 2020 18:41
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 365

Szklarnia ogrodowa to rozwiązanie dla każdego, jednakże umili ona życie przede wszystkim ludzi, którzy przebywają na emeryturze i nie żyją w ciągłym biegu. Umożliwi im spokojne hodowanie warzyw i owoców, co zajmie im czas, a dodatkowo pozwoli na właściwe odżywianie się.


Jakie są zalety szklarni ogrodowej?
Szklarnia ogrodowa to miejsce w którym panuje bardzo korzystny mikroklimat, który wpływa na tempo wzrostu roślin oraz ich jakość. Na idealną mieszankę składa się właściwa temperatura, korzystny poziom wilgotności, a także ochrona przed warunkami atmosferycznymi, które często szkodzą warzywom i owowcom. Dodatkowo, szklarnie to bardzo ładny element do ogrodu, który dodatkowo wzbogaca przestrzeń.


Uprawa roślin nadaje sens życiu wielu osób, dlatego nie należy tego zaprzestawać bez względu na to czy posiada się niewielką przestrzeń czy może hektary pola do wykorzystania. Rośnięcie oraz doglądanie roślin to po prostu przyjemność, a troska o nie odpłaca się później w postaci obfitych plonów. Produkty zjedzone od razu po zerwaniu z drzewa czy krzaku smakują najlepiej, a do tego stanowią najzdrowszą wersję warzyw, owoców i ziół, gdyż nie zawierają szkodliwych środków do opylania czy sztucznych nawozów.


Domowe warzywa i owoce to zdrowsze i lepsze rozwiązanie


Szklarnia ogrodowa może pomieścić dosłownie wszystko. Począwszy od warzyw, przez egzotyczne zioła, a zakończywszy na roślinach ozdobnych. Pomieszczenie to przyda się najbardziej w trakcie wiosny, gdyż mimo, iż dni są ciepłe i nasiona już dawno znajdują się w ziemi, to często pojawiają się też przymrozki. Zimne noce wielokrotnie oznaczają utratę wszystkich sadzonek, a więc ich przemarznięcie. Ta sytuacja nie grozi osobom, które posadziły swoje warzywa, owoce i zioła w szklarni. Wiosenne uprawy w szklarni mają zdecydowanie lepsze warunki niż te, które rosną na podwórku. Chodzi przede wszystkim o jakże pożądane stabilne warunki, które przenoszą się na siłę roślin oraz czas ich dojrzewania. Oprócz tego szklarnia ogrodowa oznacza dłuższy czas wegetacji. Nawet w listopadzie można spożywać warzywa z ogródka, kiedy w normalnych warunkach nie jest to możliwe i to od dłuższego czasu. W przypadku szklarni ciepło jest maksymalizowane, a promienie słoneczne wciąż intensywne jesienią dają roślinom możliwość rozwoju. Warto mieć też na uwadze, że w przyrodzie występuje szereg roślin, które są odporne na przymrozki, a do tego dają plon właśnie w trakcie okresu zimowego. Chodzi nie tylko o szklarnie ogrzewane, ale również te, które nie korzystają z żadnego wsparcia. Kiedy zapowiadana jest wyjątkowo sroga zima w przypadku tych roślin sprawdzą się argowłókna. Ochronią one przed zimnem, które nie wpłynie negatywnie na jakość roślin oraz nie zniszczy ich. Kolejna ważna cecha w trakcie uprawiania roślin zimą to zadbanie o to, żeby zimne powietrze nie dmuchało wprost na nie. Właśnie dlatego należy stworzyć przedsionek, który posłuży do odgrodzenia zimnego powietrza od ciepłego. Kiedy większość osób grzeje się pod kołdrą i ogląda godzinami telewizję, seniorzy mogą cały czas pozostać aktywni. W trakcie tego sezonu można uprawiać wybrane odmiany cebuli, roszponkę, pora, czosnek, jarmuż, chrzan, a nawet endywię. Dodatkowo, można spróbować posadzić rzodkiewkę i szpinak. Powinny się udać jeśli zima nie da się za bardzo we znaki, kiedy chodzi o spadki temperatur i mróz panujący zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.


Bez względu na uprawiane rośliny, szklarnia ogrodowa to najlepsze na co może zdecydować się osoba w podeszłym wieku. Każdy dzień staje się pełny doglądania kiełkujących zarodków i owoców, dzięki czemu życie wydaje się lepsze i bardziej kolorowe. Nie wspominając o zaletach związanych ze spożywaniem zdrowszych i jednocześnie smaczniejszych warzyw oraz owoców.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM