Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Czy mój ręcznik dobrze chłonie wodę?

  • Dodano: czwartek, 26 listopad 2020 18:32
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 139

Ręczniki to jeden z elementów wystroju łazienki, który spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim umożliwia wycieranie ciała oraz rąk z wody. Używa się go po zakończonym prysznicu oraz po umyciu rąk czy twarzy. W związku z tym, że jest niezwykle potrzebny, należy wiedzieć na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów.


W jaki sposób wybrać dobry ręcznik?
Jeden z najpopularniejszych modeli to ręczniki 50x90. Ich wymiary są idealne i umożliwiają zarówno szybkie i sprawne wycieranie ciała, a do tego nie wilgotnieją. Skoro już mowa o wilgotności i wchłanianiu wody warto zdawać sobie sprawę, że w trakcie zakupów należy wziąć pod uwagę gramaturę ręcznika. Gramatura to nic innego jak ciężar materiału, który wykorzystano w trakcie produkcji ręcznika. W sklepach można korzystać z wielu gramatur. Począwszy od 400 g do nawet 550 g. Pierwsza opcja to ręczniki, które schną bardzo szybko. Cecha ta osiągnięta została, dzięki odpowiedniej grubości. Nie ma lepszego ręcznika na codzienne użytkowanie, gdyż już po kilkudziesięciu minutach cała woda powinna z niego wyparować. Ta gramatura często sprawdza się również w przypadku ręczników plażowych, jednakże większość użytkowników nie wyobraża sobie poranka bez takiego towarzystwa.


Ręczniki 50x90 dostępne są również w wersji 500 gram. Chodzi przede wszystkim o ręczniki kąpielowe, które potrzebują nieco więcej czasu żeby wyschnąć. Warto jednak wspomnieć, że mają większą wytrzymałość oraz lepiej chłoną wodę niż model omówiony powyżej.


Dostępne są również ręczniki o wadze 550 g. To ręczniki, które możemy spotkać przede wszystkim w hotelach. Omawiany model jest nie tylko gruby, ale też znakomicie chłonie wodę i jest bardzo trwały. Ta cecha jest wymagana w hotelach, gdzie ręczniki 50x90 prane są codziennie. Dotyk takiego ręcznika dostarcza wiele przyjemności, gdyż jest nie tylko miękki, ale jednocześnie naprawdę delikatny. Jednakże większa waga oraz pozostałe cechy sprawiają, że potrzebuje sporo czasu do wyschnięcia. Ręczniki zajmują też więcej miejsca, gdyż są po prostu grubsze.


Nie ma idealnego ręcznika i właśnie z tego względu należy dopasować go do swoich potrzeb. Często zmienia się je również wraz z porą roku. Wszystkie omówione powyżej gramatury są dobre, ale różnią się między sobą.
Z czego powstają ręczniki?


Ręczniki 50x90 mogą powstać z bardzo wielu materiałów. Jednakże największą popularnością cieszy się bawełna. Jest to związane ze znakomitymi właściwościami chłonącymi. Oprócz tego bawełna jest nie tylko miękka, ale również wytrzymała. Trwałość to bardzo istotna cecha, gdyż ręczniki prane są tak naprawdę bezustannie. Jest to związane z tym, że poleca się ich używanie tylko 3 razy, a następnie wypranie w wysokiej temperaturze. W związku z tym, że bawełna to najbardziej pożądany materiał należy upewnić się, że w składzie nie występują różne niepożądane dodatki. Mowa przede wszystkim o sztucznych materiałach, które pogarszają korzystanie z ręczników i niekorzystnie zachowują się w trakcie prania. Oprócz bawełny warto znaleźć modele, które powstały przy pomocy włókna bambusowego. Te ręczniki chłoną wilgoć zdecydowanie lepiej niż inne materiały, jak na przykład mikrofibra (takie modele również dostępne są na rynku).


Można również zdecydować się na test, który ręcznik jest najlepszy. Wylać niewielką ilość wody na różne ręczniki, a następnie obserwować, który pierwszy wchłonie rozlany płyn. Kiedy model wymaga dużo czasu możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z modelem o złej jakości, który pozostawia wiele do życzenia.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM