Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Reklama Szymczyk

Czy wiesz w jaki sposób prać swoje ręczniki?

  • Dodano: wtorek, 24 listopad 2020 18:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 136

Ręczniki słyną z miękkości i intensywnego koloru, dlatego stanowią jeden z najlepszych dodatków do łazienki, a oprócz tego doskonale chłoną wilgoć. Aby zachować wszystkie pożądane cechy należy odpowiednie o nie dbać. Poniżej podpowiadamy jak to robić, żeby nie szkodzić ani ręcznikom, ani też sobie.


Podstawowe czynności wykonywane przy ręcznikach
Pranie ręczników odgrywa bardzo ważną rolę, jednakże zanim trafią do pralki należy upewnić się, że są dobrze posegregowane. Precyzując, chodzi o to, aby nie prać ich z innymi ubraniami. Jest to związane z tym, że występuje na nich o wiele więcej bakterii i zarazków niż na standardowych ubraniach. Z tego względu zaleca się pranie ich w temperaturze minimum 60 stopni. Klasyczne bluzki czy spodnie pierze się z reguły w 40 stopniach, stąd takie połączenie wzajemnie się wyklucza. Należy też mieć na uwadze dopasowanie kolorystyczne. Czarne i białe ręczniki nie mogą być prane razem, gdyż jaśniejszy zafarbuje się i będzie wyglądał po prostu nieatrakcyjnie. Oprócz tego w pralce nie może znajdować się zbyt wiele ręczników. Zbyt ciasno upchane nie wypiorą się dobrze, co jest związane z brakiem swobodnego przepływu wody. Płyny czy proszki piorące również nie będą miały dojścia, co sprawi, że po zakończeniu cyklu prania, będą one cały czas brudne. Często nie widać tego gołym okiem, ale bakterie i zarazki na pewno na nich pozostaną.


Ręczniki należy prać często, a ilość użyć jest uwarunkowana między innymi regularnością używania oraz stopniem wilgotności panującym w łazience. Regularne pranie oznacza brak przykrego zapachu, brak nadmiernej ilości wilgoci oraz znikomą szansę na rozwinięcie się szkodliwych bakterii. Warto mieć jeszcze na uwadze, że ręcznik do rąk należy prać częściej niż ręczniki przeznaczone do mycia ciała. W trakcie prania należy stosować tylko i wyłącznie płyn bądź proszek do prania. Nie wolno używać wybielaczy oraz środków przeznaczonych do zmiękczania. Jest to związane z tym, że wpływają one negatywnie na jakość włókien i ręczniki wyglądają coraz gorzej.
Dodatkowe wskazówki na temat ręczników


Suszenie ręczników to bardzo istotny element umożliwiający zachowanie dobrej jakości oraz zapobieganie pojawianiu się zarazków. W pierwszej kolejności po wyjęciu z pralki należy je strzepnąć. Należy zająć się tym od razu po zakończeniu programu prania, gdyż w innym przypadku brzydko pachną oraz istnieje większa szansa na rozwinięcie się pleśni. Ręczniki należy wywieszać po każdym użyciu. Może odbywać się to zarówno w zaciszu domu, a jeśli na dworze panują korzystne warunki atmosferyczne, warto zdecydować się na suszenie ich na dworze czy balkonie. Skutkiem takich czynności zachowują one ładny zapach i unikamy rozwijania się zarazków. Warto jednak mieć na uwadze, że intensywne promienie słoneczne wpływają negatywnie na kolor ręczników, który zaczyna blaknąć. Oprócz płowienia, ciepło bijące od słońca sprawia, że materiał, który powinien być miękki i przyjemny staje się o wiele bardziej szorstki.


Warto również skorzystać z bardzo skutecznej rady polegającej na praniu ręczników razem z piłeczkami tenisowymi. Przy ich pomocy zyskujemy miękkie oraz bardzo przyjemne w dotyku tkaniny, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem w przypadku ręczników. Oprócz tego można zastosować biały ocet, który sprawi, że wyprane ręczniki będą tak miękkie jak w dniu zakupu. Nie należy jednak z nim przesadzać, a stosowanie octu raz w miesiącu przyniesie najbardziej korzystne efekty. Tak samo dobrze sprawdzi się soda oczyszczona. Już na koniec warto zaznaczyć, że ręczniki nie powinny być poddawanej wysokiej temperaturze z żelazka. W trakcie prasowania następuje spłaszczenie pętelek, dzięki czemu ręcznik jest nie tylko mniej puszysty, ale również nie chłonie wody tak dobrze jak w przypadku niewyprasowanego modelu.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM