Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Sprawdź co musisz wiedzieć o zwrocie towarów

  • Dodano: czwartek, 19 listopad 2020 12:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 21

W dobie pandemii zakupy online stały się codziennością. Zamawiamy coraz więcej i coraz chętniej. Niestety zamówienia internetowe zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko. Gdy zobaczymy towar na żywo, może okazać się, że nie spełnia naszych oczekiwań. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak dokonanie zwrotu. Ile mamy na to czasu? Jak należy zwracać towary? Podpowiadamy.


Czy zawsze możemy zwrócić towar?
W sklepie stacjonarnym zwrot towaru zależy od polityki danej firmy, ale w przypadku zakupów online sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zawsze możesz zwrócić towar zakupiony na odległość w ciągu 14 dni od daty odbioru przesyłki. Jeżeli jednak sprzedawca nie poinformuje klientów o tej możliwości, ten termin wydłuży się do… 12 miesięcy. Niekiedy sklepy umożliwiają zwrot przez 30, a nawet przez 45 dni, więc należy dokładnie zapoznać się z regulaminem zamieszczonym przez sprzedawcę. Koszt wysyłki zwracanego towaru zazwyczaj musi pokryć klient, ale i tutaj zdarzają się odstępstwa od tej zasady. Niektóre sklepy dla zachęty oferują darmowy zwrot. Pamiętaj, że do przesyłki należy dołączyć formularz zwrotu wydrukowany ze strony sklepu. Możesz włożyć go do środka paczki lub umieścić w kopercie kurierskiej wraz listem przewozowym. Niekiedy taki formularz można wypełnić i przesłać w formie elektronicznej.


Jakie opakowanie wybrać?
Zwracany towar musi dotrzeć do sklepu w nienaruszonym stanie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na technikę pakowania. Najpierw trzeba znaleźć odpowiednie pudełko. Nie wybieraj używanych kartonów, które otrzymasz za darmo z osiedlowych sklepów. One nie zagwarantują zawartości pełnego bezpieczeństwa, ponieważ mogą być uszkodzone. Powinieneś zatem zakupić nowe kartony. To drobny wydatek, ale da ci pewność, że rzeczy dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. W sklepie Kartony24 znajdziesz pudełka kartonowe w różnych rozmiarach i wariantach w bardzo korzystnych cenach. Przy wyborze zwróć uwagę na rozmiar. Zawartość nie powinna stykać się ze ściankami kartonu, dlatego nie może być on zbyt mały. Nie należy jednak popadać także w drugą skrajność. W zbyt dużym pudełku będą musiały znaleźć się spore ilości wypełniacza. Sposób wysyłki także wpływa na rozmiar opakowania. Jeśli korzystasz z automatów pocztowych, powinieneś wybrać kartony dostosowane do wielkości skrytek. Na stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-Paczkomatow/33 kartony do paczkomatów dostępne są wersji klapowej lub fasnowej. Możesz wykorzystać je do wysyłki różnorodnych przedmiotów: ubrań, sprzętów czy akcesoriów.


Jak zabezpieczyć przedmioty?
W przypadku wysyłki ubrań nie musimy stosować dodatkowych zabezpieczeń, ale kiedy wysyłamy szklane przedmioty lub urządzenia elektroniczne takie rozwiązania są już konieczne. Kruche i delikatne rzeczy trzeba owinąć w folię bąbelkową, która idealnie amortyzuje wstrząsy. Dla większej pewności, można owinąć rzeczy kilkoma warstwami folii. Talerze, które ustawimy jeden na drugim, należy przełożyć natomiast kawałkami tektury. Całą pustą przestrzeń w opakowaniu wyłóż skropakiem, papierem lub pianką. Jeśli cenisz rozwiązania ekologiczne, możesz sięgnąć po skropak wykonany z materiałów pochodzenia roślinnego.


Zabezpiecz karton
Kiedy zawartość jest już należycie zabezpieczona należy przystąpić do zamknięcia pudełka. W tym celu użyj wytrzymałej taśmy pakowej, wyprodukowanej z trwałych, odpornych na nacisk materiałów. Pamiętaj, że zwykła taśma biurowa się nie sprawdzi, ponieważ jest po prostu zbyt słaba. Owiń pudełko kilkoma paskami taśmy wzdłuż i poprzek tekturowych ścianek. Szczególną uwagę zwróć na dno pudełka, które należy okleić dodatkowymi warstwami taśmy. Zaklej także rogi i obrzeża kartonu.


Zaadresuj przesyłkę
Paczka jest już prawie gotowa. Teraz wystarczy tylko nakleić na nią etykietę z adresem. Pamiętaj, by umieścić ją w widocznym miejscu. Nie należy przyklejać kartki z danymi odbiorcy na obrzeżach opakowania. Stosuj także dodatkowe etykiety ostrzegawcze. Ma to duże znaczenie w przypadku wysyłki delikatnych towarów. Wówczas należy przykleić na karton naklejkę z informacją o kruchej zawartości. Przydatne okażą się również naklejki z napisem „góra” i „dół”, ponieważ dzięki nim przesyłka będzie przewożona we właściwej pozycji.


Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu i chcesz zwrócić rzeczy do sklepu musisz pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach: terminie zwrotu i należytym zabezpieczeniu towaru do wysyłki. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że twój zwrot zostanie przyjęty.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM