Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Infekcje pochwy w różnych momentach życia kobiety.

  • Dodano: sobota, 24 październik 2020 18:55
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 30

Infekcje pochwy dotyczą wszystkich kobiet, w różnym wieku. Na bakterie, wirusy, czy pasożyty narażone są nie tylko dorosłe kobiety, ale również dziewczynki. Warto wiedzieć, co robić w przypadku pojawienia się niepokojących objawów i jak im zapobiegać mając na uwadze wiek kobiety.


Jakie są przyczyny infekcji intymnych u dziewczynek?


Infekcje pochwy u dziewczynek występują rzadko, lecz jeśli się pojawiają, przebiegają w podobny sposób jak u dorosłych kobiet. Przyczyną tego problemu jest najczęściej niedostateczna ochrona miejsc intymnych- brak owłosienia, które stanowi naturalną barierę ochronną przed patogenami. Poza tym w pochwie dziewczynek znajduje się znacznie mniej pałeczek kwasu mlekowego, który jest niezbędny, by zachować prawidłową florę bakteryjną pochwy. Inną przyczyną jest nieprawidłowa higiena- ujście pochwy znajduje się w bliskim sąsiedztwie odbytu, dlatego należy uczyć dziewczynki, aby podcierały się zawsze od przodu do tyłu, aby nie rozprzestrzeniać bakterii kałowych z odbytu do pochwy. Poza tym ważne jest również podmywanie się przy użyciu łagodnych żeli o niskim pH.


Co na grzybicę pochwy u młodych, dorosłych kobiet?


Kobiety młode, aktywne seksualnie przynajmniej raz w życiu doświadczają infekcji intymnej. Niektóre panie borykają się z tym problemem znacznie częściej i dłużej, gdyż infekcje pochwy mają tendencje do nawracania. Najczęstszą przyczyną infekcji są bakterie lub grzyby. Infekcje bakteryjne rozwijają się wtedy, gdy spada odporność organizmu lub w przypadku częstych kontaktów seksualnych, lub częstego korzystania z basenu, czy sauny. Zakażenia grzybicze pochwy występują głównie z powodu zaburzonej flory bakteryjnej pochwy na skutek zmian hormonalnych, ciąży lub noszenia zbyt ciasnej, nieprzewiewnej bielizny. Niestety grzybice mają tendencje do nawracania, dlatego nie wystarczą jedynie leki, ale również właściwa profilaktyka na co dzień. Zatem, co na grzybicę pochwy, by nie nawracała?


Przede wszystkim trzeba zadbać o preparat do higieny intymnej z dobrym składem, czyli np. z zawartością pałeczek kwasu mlekowego, pantenolu, rumianku, żurawiny, kory dębu oraz aloesu. Poza tym zalecane jest noszenie przewiewnej bielizny, spódnic zamiast ciasnych spodni oraz spanie bez bielizny. Pomóc może także podmywanie się w letniej wodzie, a nie w gorącej, a także używanie jednorazowych maszynek do depilacji. Ważne jest również, aby ograniczyć w diecie cukier.
Menopauza to czas, w którym infekcje pochwy zdarzają się często. Co robić?


Menopauza to kolejny moment w życiu, w którym kobieta narażona jest na stany zapalne pochwy. Wynika to z powodu mniejszej produkcje progesteronu i estrogenów, co odbija się na samopoczuciu kobiety. Pochwa jest wtedy mniej elastyczna, a kobiety skarżą się na suchość i dolegliwości bólowe podczas współżycia. Otarcia i mikrourazy pochwy po stosunku mogą stać się przyczyną infekcji grzybiczych pochwy. Co na grzybicę pochwy dla kobiet w trakcie menopauzy i po menopauzie?
Kobietom zmagającym się z suchością pochwy zalecane są lubrykanty, a także globulki dopochwowe, żele lub kremy z zawartością kwasu mlekowego oraz kwasu hialuronowego. Lekarze zalecają również leczenie hormonalne. Trzeba pamiętać, że infekcja intymna jest wskazaniem do wizyty u lekarza, niezależnie od wieku kobiety.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM