Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Higiena zębów z aparatem ortodontycznym.

  • Dodano: piątek, 23 październik 2020 18:47
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 36

Higiena zębów z aparatem ortodontycznym szczególnie na początku może wydawać się trudna, a z pewnością zajmuje dużo więcej czasu. Dokładne czyszczenie zębów przy aparacie zapobiega próchnicy, czy zapalenia dziąseł. Oprócz zębów trzeba również starannie czyścić każdy element aparatu.


Szczoteczka do zębów nie wystarczy, by prawidłowo czyścić zęby i aparat.


Do higieny zębów z aparatem ortodontycznym potrzebne są specjalne szczoteczki ortodontyczne z charakterystycznie wyprofilowanym włosiem, szczoteczki jednopęczkowe. Konieczne są również nici dentystyczne oraz płyn do płukania jamy ustnej. Warto zaopatrzyć się w irygator dentystyczny, który szybko i efektywnie wyczyści zęby oraz aparat. Potrzebne będą również pasty dedykowane do aparatów ortodontycznych, które różnią się od zwykłych past konsystencją oraz działają łagodząco na nadwrażliwość. Wielu ortodontów zachęca, by czyścić zęby i aparat za pomocą szczoteczki elektrycznej lub sonicznej. Odpowiednie końcówki, czyli ortodontyczne, efektywnie oczyszczają poszczególne zęby z zanieczyszczeń. Wyprofilowane włosie pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.


Irygator dentystyczny- dlaczego warto używać przy aparacie ortodontycznym?


Irygator dentystyczny do zębów to rodzaj myjki ciśnieniowej. Przez wąski dozownik, pod ciśnieniem, wydobywa się woda, mieszanka wody i sprężonego powietrza, lub specjalny płyn do czyszczenia zębów. Strumień można regulować, więc nie ma obaw, że ciśnienie będzie za mocne lub za słabe. Końcówka irygatora jest podłużna tak, by łatwo dosięgać do trudno dostępnych miejsc, dlatego to urządzenie jest szczególnie polecane do higieny zębów z aparatem ortodontycznym. Poza tym pozwala na szybkie, a jednocześnie bezpieczne wyczyszczenie wszystkich elementów aparatu ortodontycznego.


Higiena zębów z aparatem ortodontycznym krok po kroku.


Aby utrzymać prawidłową higienę zębów z aparatem ortodontycznym, trzeba czyścić zęby częściej niż w przypadku braku aparatu. Należy robić to rano przed śniadaniem, przez około 4 minuty, po śniadaniu, po powrocie do domu, po obiedzie oraz przed snem. Najlepiej zacząć od szczotkowania elementów aparatu, dopiero później zabrać się do czyszczenia zębów trzonowych i kolejnych zębów. Szczotkowanie zębów powinno odbywać się pod kątem 45 stopni, najlepiej ruchem wymiatającym. Następnie powinno odbyć się nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Irygator dentystyczny może być używany przed szczotkowaniem i nitkowaniem zębów lub po tych czynnościach. Warto stosować to urządzenie dwa razy dziennie. Na koniec każdego zabiegu higienicznego stosuje się płyn do płukania jamy ustnej. Najdłużej powinno trwać szczotkowanie poranne oraz po powrocie do domu, gdyż wtedy na zębach znajduje się najwięcej płytki nazębnej.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM