Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Ponad 260 pocisków wykopano w Rozdzielu!

  • Dodano: wtorek, 29 wrzesień 2020 15:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1568

Dziś od godziny 9:00 przerwane zostały prace drogowe w Rozdzielu. Droga wojewódzka 993 jest całkowicie zamknięta. Powodem przerwania prac i zamknięcia drogi jest rozkopanie dużego składu amunicji artyleryjskiej.

 

Dziś(29 września 2020) kilka minut przed godziną 9:00 w miejscowości Rozdziele pracownik firmy wykonującej roboty wzdłuż drogi wojewódzkiej 993 poinformował policję o tym, że podczas wykopów znalazł kilka pocisków. Prace przy remoncie drogi zostały wstrzymane, a na miejsce skierowano policjanta z grupy rozpoznania miniersko-pirotechnicznego, który potwierdził znalezisko.

 

Z uwagi na duże zagrożenie wybuchem podjęta została decyzja o całkowitym zamknięciu drogi, a na miejsce wezwano saperów. Po przybyciu na miejsce saperzy odkryli, że ziemia skrywa kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Do godziny 14:00 saperzy wykopali z pod ziemi około 260 pocisków artyleryjskich i kilkadziesiąt pocisków moździerzowych.

 

Obecni na miejscu policjanci kierują uczestników ruchu drogowego na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM