Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Uwaga! Sprzedawała dywan i wtargnęła do mieszkania starszego małżeństwa!

  • Dodano: wtorek, 28 lipiec 2020 10:04
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2670

Po raz kolejny musimy Państwa ostrzec przed osobami prawdopodobnie romskiego pochodzenia, które jeżdżą m.in. po gminie Moszczenica i sprzedają dywany. Policja ostrzega, że te osoby mogą chcieć dokonać kradzieży a ich ofiarami są często osoby w podeszłym wieku.

 

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj tj. 27 lipca 2020r. w jednym z domów przy ulicy Gorlickiej w Moszczenicy. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a sprawę zgłoszono na Policję.

 

„- O godzinie 7:56 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o siłowym wtargnięciu przez kobietę o ciemnej karnacji do jednego z domów w Moszczenicy. Zgłaszającą była mieszkanka Moszczenicy, a interwencja dotyczyła jej rodziców, którzy są już w podeszłym wieku.” – mówi w rozmowie z nami asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

„- Córka starszego małżeństwa zgłosiła, że wczesnych godzinach porannych ok. 7:15 kobieta o ciemnej karnacji próbowała wtargnąć do domu pod pretekstem sprzedaży dywanów. Starszy Pan poprosił ją, aby opuściła posesję, jednak kobieta mimo stawianego oporu postanowiła siłą wejść do mieszkania.” – dodaje asp. sztab. Grzegorz Szczepanek

 

W związku ze stawianym przez małżeństwo oporem udało się spłoszyć kobietę, która wtargnęła do ich mieszkania. Po chwili kobieta wraz z mężczyzną, który czekał na nią w samochodzie oddalili się z miejsca.

 

„- Przybyły na miejsce patrol Policji sprawdził teren i udał się w kierunku wskazanym przez zgłaszających. Niestety, wiemy tylko tyle, że samochód był koloru ciemnego.” – dodaje asp. sztab. Szczepanek.

 

Policja ostrzega, aby nie wpuszczać do domu takich osób, a nawet nie otwierać im drzwi. Najłatwiejszy cel to starsze osoby, z racji wieku i ich różnych nieporadności. Gdy coś wzbudzi nasze podejrzenia należy natychmiast powiadomić Policję.

 

Niestety, ale sprzedaż różnych rzeczy przez takie osoby bardzo często kończy się tym, że jedna osoba sprzedaje a druga międzyczasie okrada nasz dom.

 

Jak informują nasi czytelnicy, to w ostatnich dniach kolejna sytuacja na terenie gminy Moszczenica. Ponadto do podobnego zdarzenia miało dojść w sobotę w miejscowości Pagorzyna. Apelujemy aby powiadamiać od razu Policję.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM