Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Pożar sadzy w kominie

  • Dodano: poniedziałek, 18 listopad 2019 09:41
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1548

Wczoraj około godziny 20:20 w jednym z domów jednorodzinnych w Moszczenicy doszło do pożaru sadzy w kominie. Domownicy natychmiast wezwali straż pożarną i zagasili ogień w piecu.

 

Na miejscu, jako pierwsi zjawili się strażacy OSP Moszczenica, którzy natychmiast przystąpili do działań. Do przewodu kominowego podany został proszek gaśniczy. Na miejsce dotarli także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

Dalsze działania polegały na wyczyszczeniu przewodu kominowego i sprawdzeniu jego temperatury. Dzięki dobrym działaniom domowników i szybkiej interwencji straży pożarnej udało się uniknąć innych konsekwencji. Jak dobrze wiemy, pożar komina potrafi przynieść poważne straty.

 

Przypominamy, że przewody kominowe powinno się sprawdzać raz w roku szczególnie przed okresem grzewczym. Powinniśmy wezwać kominiarza, który wyczyści i sprawdzi przewód kominowy, oraz wystawi odpowiedni protokół. Warto dodać, że taki protokół potrzebny jest do firmy ubezpieczeniowej w razie jakiegokolwiek nieszczęścia.

 

Dlaczego pożar komina może być groźny?
Podczas pożaru sadzy w kominie temperatura może dochodzić nawet do 1000 stopni Celsjusza i zdarzają się sytuację, że belki dachowe stykające się z kominem mogą się zapalić.

 

Pamiętajmy, że pożaru sadzy w kominie nie wolno gasić wodą. W przypadku, gdy dojdzie do pożaru należy wezwać straż pożarną i wygasić piec, a także wybrać z niego żar.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM