Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Pijani jeździli po Moszczenicy

  • Dodano: poniedziałek, 15 kwiecień 2019 14:36
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2347

W miniony weekend w Moszczenicy policjanci ujęli 3 kierowców tego samego Opla na podwójnym gazie. Dwóch zatrzymano w sobotni wieczór 13 kwietnia, a trzeciego przed południem w niedziele 14 kwietnia.


„W sobotę 13 kwietnia tuż przed godziną 19:00 dyżurny KPP w Gorlicach otrzymał zgłoszenie, że sprzed jednego ze sklepów w Moszczenicy odjechało dwóch pijanych mężczyzn. Za nim patrol dojechał na miejsce, to osoba zgłaszająca zadzwoniła ponownie, że opel, którym odjechali pijani mężczyźni wrócił przed sklep.” – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek – rzecznik prasowy gorlickiej policji.


Policjanci, którzy przybyli na miejsce przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna wydmuchał 2,8 promila, a ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Mundurowi przebadali także pasażera, gdyż ustalili, że chwilę wcześniej on tez prowadził opla – miał 2,8 promila i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.


Rzecznik prasowy dodaje: „Samochód, którym podróżowali nietrzeźwi mieszkańcy Moszczenicy, nie miał tablic rejestracyjnych i nie został dopuszczony do ruchu.”


Pijani kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, gdzie po przesłuchaniu postawiono im zarzuty.


W niedzielę policjanci zatrzymali tego samego opla.


„Dyżurny KPP w Gorlicach przyjął zgłoszenie o samochodzie, który w Moszczenicy jedzie całą szerokością jezdni.” – Mówi rzecznik Grzegorz Szczepanek.


Za nim, jednak policjanci dotarli na wskazaną ulicę, to opel zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. Kierował nim mieszkaniec Łużnej, który miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd i w organizmie 2,9 promila alkoholu.
Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.


Całe szczęście, że żaden z tych „bezmózgich” pijanych kierowców nie wyrządził nikomu krzywdy. Niestety, ale w takiej sytuacji, nie da użyć się innego stwierdzenia.


Ukłon w stronę sklepikarzy, którzy zawiadomili policję i ukrócili wybryki pijanych.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM