Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wiatry dały o sobie znać w gminie Moszczenica

  • Dodano: wtorek, 12 marzec 2019 13:53
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1822

Wiatry, które szalały nad naszym regionem z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek dały o sobie znać mieszkańcom naszej gminy jak i strażakom.

 

Pierwsza interwencja OSP Moszczenica związana z porywistym wiatrem miała miejsce w niedzielę 10 marca o godzinie 12:35. Dwa zastępy OSP Moszczenica wyjechały do likwidacji miejscowego zagrożenia, jakim były zerwane dachówki na budynku gospodarczym w Moszczenicy.

 

Kolejne interwencje miał miejsce w poniedziałek 11 marca, gdzie strażacy od godziny 5 rano do godziny 15 usuwali w gminie Moszczenica skutki nocnej wichury. Pierwszy alarm był o godzinie 5:06, gdzie OSP Moszczenica i OSP Staszkówka zostały zadysponowane do usunięcia skutków miejscowego zagrożenia w postaci zerwanego dachu na budynku gospodarczym przy ulicy Gorlickiej w Staszkówce. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że wiatr zerwał całe pokrycie dachowe – łącznie ok 360 m2.

 

Następna interwencja miała miejsce również w Staszkówce, z tym, że przy ulicy Brzozowej gdzie zastęp OSP Moszczenica miał za zadanie usunąć z jezdni powalone drzewo, które uniemożliwiało przejazd. Strażacy z Moszczenicy, jaki i ze Staszkówki nie zdarzyli dotrzeć do swoich remiz, gdyż czekały na nich kolejne interwencje. OSP Staszkówka usuwała kolejne zagrożenie na ulicy Gorlickiej w postaci drzewa, które spadło na dom mieszkalny. W tym samym miejscu na budynku gospodarczym zostało zerwane kilka dachówek.

 

OSP Moszczenica została zadysponowana na ulicę Górską, gdzie wiatr uszkodził dachówkę na budynku gospodarczym. O Godzinie 10:52 strażacy z Moszczenicy udali się na ulicę Krakowskie w Moszczenicy, gdzie wiatr zerwał dach na garażu. Po wykonanych czynnościach na ulicy Krakowskie strażacy udali się na ul. Gorlicką gdzie na dwóch budynkach gospodarczych zostały uszkodzone dachy. Podobna interwencja miał miejsce na ulicy Widokowej, gdzie wiatr uszkodził dach na budynku mieszkalnym.

 

Dziś w godzinach porannych OSP Staszkówka została zadysponowana do likwidacji skutków miejscowego zagrożenia w postaci uszkodzonego dachu na budynku gospodarczym.

 

Ze skutkami wiatrów zmagały się wszystkie jednostki z terenu powiatu gorlickiego. Mówi się, że w akcjach brało udział około 500 strażaków.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM