Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kolizja na Widokowej

  • Dodano: poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:25
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2718

Wczoraj tuż po godzinie 11:00 na skrzyżowaniu ulicy Widokowej, Górskiej i Krakowskiej w Moszczenicy doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Jak wstępnie ustalono, kierująca samochodem Fiat Panda nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu od strony Turzy Volkswagenowi. Doszło do zderzenia czołowo-bocznego, w wyniku, czego VW Golf wypadł z jezdni i przewrócił się na dach.

 

Fiatem podróżowała jedna kobieta, natomiast Volkswagenem na śląskich tablicach dwie kobiety. Na miejsce natychmiast zadysponowano OSP Moszczenica, Policję i JRG Gorlice. Strażacy po przyjeździe na miejsce zajęli się osobami biorącymi udział w kolizji, wstrzymany chwilowo został ruch i zabezpieczono uszkodzone pojazdy. Po tym ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

 

Na miejsce zadysponowano także pogotowie ratunkowe, które do szpitala zabrało dwie panie z VW. Zgodnie z procedurami, strażacy przez jakiś czas nie mogli usunąć pojazdów, dopóki nie przyjdzie informacja o stanie zdrowia kobiet – to decyduje o tym jak zakwalifikowane zostanie zdarzenie(wypadek lub kolizja).

 

Zdarzenie zakwalifikowane zostało, jako kolizja, sprawczyni zdarzenia z Fiata Pandy została ukarana mandatem karnym.

 

Choć ruch odbywał się wahadłowo, to utrudnień nie potrafiła zrozumieć pani podróżujące Renault Scenic na krakowskich tablicach. Krakowianka opuściła swój pojazd i przyszła podważać kompetencje strażaków, grożąc, że złoży na nich skargę itd. Pomyśleć, że idą święta… Jest to bardzo przykry incydent, tym bardziej, że strażacy z OSP Moszczenica za swoje poświęcenie NIE POBIERAJĄ WYNAGRODZENIA.

 

Jeden miał z dziećmi ubierać choinkę, drugi pomóc żonie w przygotowaniach świątecznych…, ale gdy zawyje syrena i trzeba jechać z pomocą to rzucają wszystko i jadą. Ryzykując podczas akcji niejednokrotnie własne zdrowie, a nawet życie. Apelujemy do wszystkich, że za nim będziemy się złościć, przeklinać i obrażać strażaków to pomyślmy, – co czują dzieci, z którymi tata miał ubierać choinkę, żona, której mąż miał pomóc i która martwi się o męża, bo nie wie czy pojechał do wypadku, czy walczy z pożarem. Do tego okres przedświąteczny a niektórzy ludzie w ogóle nie zachowują się jak ludzie.

 

Komentarze  
0 #2 D.Markowicz 2019-01-10 07:43
Cytuję Krystyna:
Dziękujemy strażakom za pomoc i wsparcie :) Pasażerki VW.


Dziękujemy za dobre słowo. Dla nas strażaków zwykłe "DZIĘKUJE" ma ogromną wartość. Cieszymy się że byliśmy w stanie Wam pomóc i że Panie tą pomoc doceniłyście.

Szkoda tylko, że czasem trafi się taka "paniusia" która musi poczekać raptem 5 minut i robi aferę, grożąc że złoży na nas skargę. No ale pewnie paniusia nie rozumie i nie wie jak to jest rzucić wszystko w domu i jechać pomagać innym zupełnie bezinteresownie. Ale z doświadczenia wiem, że takie osoby zmieniają zdanie bardzo szybko, po tym jak dojdzie do sytuacji kiedy to im strażacy muszą pomóc.

Pozdrawiam - Damian Markowicz
Strażak-Ratownik Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy
Cytować
+7 #1 Krystyna 2018-12-27 18:46
Dziękujemy strażakom za pomoc i wsparcie :) Pasażerki VW.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM