Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Jechał za szybko i uderzył w Garbusa

  • Dodano: poniedziałek, 16 maj 2016 13:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4461

Wczoraj ok. godziny 15:15 w Moszczenicy, przysiółek „KUKLÓWKA” doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, którą zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala.


O godzinie 15:30 zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i Straży Pożarnej, służby natychmiast udały się na miejsce.


„O godzinie 15:30 dostaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Moszczenica. Jak się okazało mieszkaniec Dominikowic jadący Hondą Civic od strony centrum Moszczenicy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego VW Garbusa.” – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach st. asp. Grzegorz Szczepanek.


Siła uderzenia była tak duża, że VW Garbus z poważnymi uszkodzeniami wpadł do przydrożnego rowu. Ranna została pasażerka Garbusa, którą do szpitala zabrał zespół pogotowia ratunkowego.


„Kierowcy obydwóch pojazdów byli trzeźwi, jednak kierującemu samochodem Honda Civic policjanci zatrzymali prawo jazdy. O dalszych losach kierowcy Hondy zadecyduje sąd.” – dodaje st. asp. Grzegorz Szczepanek.


Kierowca Hondy chyba zapomniał, że na drodze którą się poruszał obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Szczęście, że nikomu nie stało się nic poważnego bo to zdarzenie mogło mieć zupełnie inny, wręcz tragiczny finał.


Po wstępnych informacjach od świadków zdarzenia, które zamieściliśmy na naszym fanpage otrzymaliśmy mnóstwo nieprzyjemnych, wręcz obraźliwych i wulgarnych komentarzy. Proszę sobie zadać pytanie, czy gdyby zdarzenie zakończyło się tragicznie, to komentarze były by podobne i pod adresem naszej redakcji? Warto dodać, że kierowca powinien myśleć za siebie, pieszego i drugiego kierowcę, jednak tak w tym przypadku nie było.


Oczywiście osobie poszkodowanej z VW Garbusa życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a resztę zostawiamy wymiarowi sprawiedliwości.

{gallery}wyp16garbus{/gallery}

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM