Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dożywocie grozi 40-latce z Zagórzan! Prokuratura prowadzi śledztwo ws. zabójstwa!

  • Dodano: wtorek, 21 maj 2024 13:52
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3178

W poniedziałkowe (20 maja 2024) popołudnie w Zagórzanach rozegrał się prawdziwy dramat. W jednym z domów znaleziono nieprzytomną kobietę z ranami ciętymi i czteroletnią dziewczynkę, której życia nie udało się uratować.

 

Jak dowiedzieliśmy się służby powiadomił dziadek dziewczynki, który nie mógł dostać się do domu, w którym miała przebywać wnuczka z matką. Przez okno zauważono w domu dwie ranne osoby.

 

Pomimo godzinnej akcji reanimacyjnej, życia dziewczynki nie udało się uratować. 40-letnią matkę z ranami ciętymi przetransportowano do gorlickiego szpitala. Z tego co się dowiadujemy jej życiu nic nie zagraża i jest pod nadzorem funkcjonariuszy policji.

 

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP Gorlice pod nadzorem prokuratora.

 

- Dzisiaj 21 maja wszczęliśmy śledztwo o przestępstwo z art. 148 par.1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwo. Zabójstwo dziecka, do którego doszło w Zagórzanach. W tej chwili prowadzone są czynności procesowe z podejrzaną o to przestępstwo kobietą, która została zatrzymana i przebywa w szpitalu pod nadzorem policji. Zwłoki dziecka zostały zabezpieczone do sekcji, która ma odbyć się jutro. Na tę chwilę nie znamy przyczyny śmierci dziecka, ale rozważanych jest kilka wersji śledczych. – mów dla portalu Gorlice24.pl Sławomir Korbelak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorlicach.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 40-letnia kobieta najprawdopodobniej utopiła 4-letnią dziewczynkę w wannie, a następnie targnęła na swoje życie. W tym czasie matka miała być w domu sama z córką.

 

Za ten czyn 40-letniej kobiecie z Zagórzan grozi kara od 10 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.

 


Źródło: własne / Gorlice24.pl

Aktualizacja - 15:56

Jak podaje Radio Kraków, 40-letnie mieszkanka Zagórzan przyznała się do zabójstwa swojej córki i złożyła śledczym obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Śledczy zdradzają, że jedną z przyczyn tej tragedii jest stan zdrowia psychicznego podejrzanej. Dla dobra rodziny prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień złożonych przez kobietę. 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM