Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gorlice. Policjanci i Strażacy szukali 15-latki.

  • Dodano: poniedziałek, 13 marzec 2023 07:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2456

Wczoraj (tj. 12 marca 2023r) o godzinie 23:30 służby otrzymały informacje o zaginięciu 15-letniej dziewczyny. Pod Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach stworzono punkt koncentracji sił i środków.

 

Poszukiwania były kategorii I stopnia, czyli najwyższego. Do kategorii I zaliczane są osoby, które opuściły nagle ostatnie miejsce pobytu w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia na ich szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności (np. zabójstwo, uprowadzenie w celu zmuszenia do uprawiania prostytucji) lub zagrożenia dla ich życia, zdrowia lub wolności.

 

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarliśmy wynika, że 15-latka wysłała wiadomość swojemu znajomemu w której napisała, że chce targnąć na własne życie.

 

Działania koncentrowały się w dużej mierze na terenie parku miejskiego. Strażacy do akcji użyli dwóch quadów. Na miejsce działań zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Nowego Sącza. W akcji udział wzięło ponad 60 strażaków i 30 policjantów.

 

Obszar poszukiwań był stopniowo rozszerzany wzdłuż rzeki Sękówka oraz Ropy w kierunku Ropicy Polskiej. Badano wiele wątków, związanych z możliwym miejscem przebywania nastolatki.

 

Poszukiwania zostały zakończone o godzinie 3:45. Poszukiwana 15-letnia dziewczynka odnalazła się w Tarnowie.

 

Na miejscu działały jednostki OSP Kleczany, Dominikowice, Kobylanka, Zagórzany, Szymbark, Łosie i Ropa. Akcja trwała około 5 godzin. 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM