Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pierwszy pożar traw od przeszło 2 lat.

  • Dodano: poniedziałek, 21 marzec 2022 14:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 10239

Po przeszło dwóch latach przerwy jednostki OSP z Moszczenica i Staszkówka zostały zadysponowane do pożaru traw, który miał miejsce w Staszkówce.

 

Dziś tuż po godzinie 12:00 Druhów z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka na równe nogi poderwała syrena strażacka. Alarm spowodowany był pożarem traw w Staszkówce na ulicy Berdychowskiej.

 

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar bardzo szybko udało się opanować, dzięki czemu ogień nie przeniósł się na pobliskie drzewa i drewnianą szopę.

 

Do tej pory, przeszło 2 lata w gminie Moszczenica nie odnotowano pożaru traw. Niestety, ta dobra passa została przerwana. Mamy jednak nadzieję, że to tylko jednorazowy incydent.

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mam prośbę do Pana wójta, by zadysponował pracownikami interwencyjnymi, bądź innymi służbami żeby przeszli się po wszystkich ulicach naszej gminy, i pozbierali śmieci wzdłuż nich. Wiem że to nieludzkie, żeby ludzi oddelegowywać do tak niegodnych czynności, ale w dzisiejszych czasach uczniowie ze względów bezpieczeństwa nie mogą tego robić, więc musi zrobić to ktoś inny. Czystość wsi świadczy tylko o jej poziomie odpowiedzialności za środowisko, i podnosi jej status w oczach obywateli, ale niestety, ale nie do wszystkich to dotarło, i niestety jest jak jest, czyli śmieci w postaci butelek z wódki, bądź innych napojów, puszki oraz inne plastiki leżą w fosach, i może to komuś nie przeszkadza, ale mi przeszkadza. Koło mojego domu też ktoś wyrzucił śmieci, ale że to moja przestrzeń, więc sam ją posprzątałem, ale nie mam zamiaru tego robić w całej wsi, zwłaszcza że już od sąsiadów mi się dostało, bo zamiast zrobić jak inni, czyli wyrzucić śmieci do fosy, to jednak wolę do kosza, przy...

Mam prośbę do Pana wójta, by zadysponował pracownikami interwencyjnymi, bądź innymi służbami żeby przeszli się po wszystkich ulicach naszej gminy, i pozbierali śmieci wzdłuż nich. Wiem że to nieludzkie, żeby ludzi oddelegowywać do tak niegodnych czynności, ale w dzisiejszych czasach uczniowie ze względów bezpieczeństwa nie mogą tego robić, więc musi zrobić to ktoś inny. Czystość wsi świadczy tylko o jej poziomie odpowiedzialności za środowisko, i podnosi jej status w oczach obywateli, ale niestety, ale nie do wszystkich to dotarło, i niestety jest jak jest, czyli śmieci w postaci butelek z wódki, bądź innych napojów, puszki oraz inne plastiki leżą w fosach, i może to komuś nie przeszkadza, ale mi przeszkadza. Koło mojego domu też ktoś wyrzucił śmieci, ale że to moja przestrzeń, więc sam ją posprzątałem, ale nie mam zamiaru tego robić w całej wsi, zwłaszcza że już od sąsiadów mi się dostało, bo zamiast zrobić jak inni, czyli wyrzucić śmieci do fosy, to jednak wolę do kosza, przy okazji pozdrawiam sąsiadów. Wiem że można by było lepiej poczekać jeszcze z parę tygodni, na to aż wszystko trawą zarośnie, bo przecież ludzie sami po sobie nie posprzątają, a jak trawą zarośnie to już nikogo nie będzie kłuło w oczy. Tak że był bym wdzięczny za taka interwencję w najbliższym czasie, bo wiadomo są jeszcze takie drogi jak tzw. kordylówka, na której ktoś sobie urządził wysypisko śmieci, ale to już jest daleko od ludzkich oczu, więc z tym problemu nie ma.

Czytaj więcej
Jendrek
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Kwi 25, 2022

Program Dni Gorlic 2022

Znany jest już dokładny program tegorocznych Dni Gorlic i obchodów Roku Łukasiewicza.…

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Zofia skomentował artykuł Postępy pracy przy rozbudowie Urzędu Gminy
Super inwestycja. Potrzebna bardzo w naszej Gminie. Bardzo cieszy fakt, ze mlode mamy beda mogły rea...
Bibi skomentował artykuł Dzień Strażaka w PSP Gorlice
Najbardziej bawią mnie odznaczenia, szczególnie te wręczane przez prezesa wszechmogącego wszystkich ...
Gienia skomentował artykuł Nowy wóz strażacki już w PSP Gorlice
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego nowy wóz strażacki stoi w garażu? Czyżby kapłan nie poświecił, czy ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM