Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Kolejny pożar sadzy w kominie

  • Dodano: niedziela, 07 luty 2021 23:36
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1687

Dzisiejszy wieczór nie należał do spokojnych, gdyż strażaków z OSP Moszczenica o godzinie 20:52 poderwała na równe nogi syrena alarmowa. Jednostka interweniowała przy pożarze sadzy w kominie.

 

Do pożaru doszło w budynku mieszkalnym przy ulicy Tarnowskiej w Moszczenicy. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

 

- Dziś o godzinie 20:52 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po przyjeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziliśmy, paliła się sadza w przewodzie kominowym. Działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego oraz wejściu na dach budynku i podania proszka gaśniczego do przewodu kominowego. Następnie komin został wyczyszczony przy użyciu szczotki, a żar i resztkę sadzy wyniesiono z budynku. Przewód kominowy został sprawdzony kamerą termowizyjną, a pomieszczenia w domu detektorem wielogazowym. – relacjonuje dh Damian Markowicz, Prezes OSP Moszczenica.

 

Na miejscu wraz z jednostką z OSP Moszczenica działali strażacy z JRG Gorlice. Działania straży pożarnej trwały przeszło godzinę.

 

Jeszcze raz apelujemy i podkreślamy, że pożary sadzy w przewodzie kominowym mogą być bardzo niebezpieczne. W przypadku ogrzewania domu paliwem stałym przewód kominowy powinien być czyszczony cztery razy w roku.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM