Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Szalowa: Pożar budynku mieszkalnego

  • Dodano: czwartek, 19 listopad 2020 07:54
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 668

Wczoraj(18 listopada 2020r.) około godziny 19:20 służby zostały wezwane do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w Szalowej. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej.

 

Po przyjeździe pierwszego zastępu strażaków stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze w murowanym budynku. Płomienie było widać już z drogi. Jak udało nam się dowiedzieć w pożarze nikt nie ucierpiał, wszyscy zdążyli opuścić budynek.

 

- Strażacy po przyjeździe na miejsce zastali zaawansowany pożar jednej z kondygnacji budynku. Na zewnątrz wydobywał się ogień i gęsty dym. W bliskiej odległości znajdował się budynek gospodarczy. Do budynku wprowadzona została rota strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych z kamerą termowizyjną. Jeden prąd wody w natarciu podano od środka, drugi prąd wody podany został z zewnętrz. W budynku znajdowały się dwie butle z gazem. – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, zastępca dowódcy JRG Gorlice.

 

- Straty oszacowano na 250 tys. złotych. Uratowane mienie to 100 tys. złotych. Niestety spaleniu i zalaniu uległo wyposażenie będące w domu, a także zniszczona jest więźba dachowa, blacha i okna. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. – dodaje mł. bryg. Surmacz.

 

Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej(2xSzalowa, 2xJRG Gorlice, 1x Łużna, 1xWola Łużańska). Obecna była także policja i pogotowie energetyczne.

 

Działania strażaków trwały 5 godzin.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM