Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Będzie chodnik w stronę ronda

  • Dodano: piątek, 18 styczeń 2019 13:02
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2029

Komentarze  
0 #12 Mieszkanka 2019-02-02 07:23
Proszę mi wytłumaczyć skoro są przeciwnicy w Moszczenicy to ten projekt nie bedzię zrealizowany w całości do ronda czy pomimo że niektórym się to nie podoba to i tak chodnik powstanie w całości?

Cytuję Jerzy Wałęga:
Na Zebraniu Wiejskim w Moszczenicy podziękowałem wszystkim za pracę na rzecz tego chodnika. Przeciwnicy objawili się niestety w samej Moszczenicy. Podziękowałem Radnym Powiatu Gorlickiego za to, że uszanowali uzgodnienia poprzedników. Wszystkim Radnym, Także Przewodniczącemu Rady Powiatu Gorlickiego, bo głosowali za takim budżetem. Dajmy szansę na kolejne odcinki chodników w naszej gminie, bez woli współpracy nic nie osiągniemy.

Cytuję Jerzy Wałęga:
Na Zebraniu Wiejskim w Moszczenicy podziękowałem wszystkim za pracę na rzecz tego chodnika. Przeciwnicy objawili się niestety w samej Moszczenicy. Podziękowałem Radnym Powiatu Gorlickiego za to, że uszanowali uzgodnienia poprzedników. Wszystkim Radnym, Także Przewodniczącemu Rady Powiatu Gorlickiego, bo głosowali za takim budżetem. Dajmy szansę na kolejne odcinki chodników w naszej gminie, bez woli współpracy nic nie osiągniemy.
Cytować
-2 #11 Jerzy Wałęga 2019-02-01 15:26
Na Zebraniu Wiejskim w Moszczenicy podziękowałem wszystkim za pracę na rzecz tego chodnika. Przeciwnicy objawili się niestety w samej Moszczenicy. Podziękowałem Radnym Powiatu Gorlickiego za to, że uszanowali uzgodnienia poprzedników. Wszystkim Radnym, Także Przewodniczącemu Rady Powiatu Gorlickiego, bo głosowali za takim budżetem. Dajmy szansę na kolejne odcinki chodników w naszej gminie, bez woli współpracy nic nie osiągniemy.
Cytować
+5 #10 Mirek 2019-02-01 14:42
Cytuję D.Markowicz:
Panie Mirku, co złego napisałem? Kogo czaruję? Czy nie było tak, że jeden z radnych obiecał chodnik a później się wycofał? Są protokoły, są nagrania - nikogo nie czaruję. Panie Mirosławie, o nic Pana nie obwiniam ale ubolewam nad brakiem zainteresowania naszą gminą. Tak to z mojego punktu widzenia wygląda. Był starosta, był wicestarosta, była poseł Barbara Bartuś, na sesjach obecna także Pani radna województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, w stronę której kieruję słowa uznania bo DZIAŁA dla dobra ziemii gorlickiej i wiem że głos oddany na Panią Jadzię był głosem dobrze oddanym. Pana panie Mirku jakoś nie widać. Ja wiem, ze Pan z Krygu, no ale startował Pan z naszego okręgu:) Nikt nie oczekuje lotniska, ale może by tak pokazać się na sesji rady gminy, zadeklarować współpracę dla dobra gminy Moszczenica? no i oczywiście działać - nie tak jak poprzedni radny:) Może Pan, Panie Mirku zachowa się jak prawdziwy radny, albo zmieni zajęcie na inne.

Pozdrawiam,
Damian Markowicz

Cytuję Mirek:
Cytuję D.Markowicz:
Pani Janino, o ile się nie mylę to Pani startowała do Rady Gminy z listy PiS? Macie swojego radnego, który jest przewodniczącym rady powiatu? Może on coś podziała i załatwi chodnik w stronę kuklówki? Bo jak na razie to niewiele ma wspólnego z Moszczenicą...

... a Markowicz dalej swoje, najpierw obwiniał Fryczka za braki w Gminie a teraz ma nowego - Waląga, dlatego że z PiS czy dlatego że jest już 3 miesiące w Radzie i jeszcze nie wybudował lotniska w Moszczenicy? :) Panie Markowicz dobrze Pan wie że budżet na 2019rok był ustalony przez poprzednią Radę Powiatu i wymagana jest realizacja rozpoczętych już projektów, bo inaczej stracilibyśmy ogromne środki z dofinansowań - Powiat Gorlicki musi być zarządzany roztropnie a nie zgodnie z Pańskim widzimisię. Gdyby nie głosowanie obecnej Rady Powiatu za budową chodnika w Moszczenicy, to nie było by tematu, więc niech Pan nie czaruje ludzi, bo ludzie swój rozum mają. Postuluję aby zachowywał się Pan jak prawdziwy redaktor, albo zmienił zajęcie na inne. Pozdrawiam.

Szanowny Panie, będzie czas na ocenę radnych na koniec kadencji, wtedy przyjdzie czas na podsumowania. eom
Cytować
-3 #9 D.Markowicz 2019-02-01 14:03
Panie Mirku, co złego napisałem? Kogo czaruję? Czy nie było tak, że jeden z radnych obiecał chodnik a później się wycofał? Są protokoły, są nagrania - nikogo nie czaruję. Panie Mirosławie, o nic Pana nie obwiniam ale ubolewam nad brakiem zainteresowania naszą gminą. Tak to z mojego punktu widzenia wygląda. Był starosta, był wicestarosta, była poseł Barbara Bartuś, na sesjach obecna także Pani radna województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, w stronę której kieruję słowa uznania bo DZIAŁA dla dobra ziemii gorlickiej i wiem że głos oddany na Panią Jadzię był głosem dobrze oddanym. Pana panie Mirku jakoś nie widać. Ja wiem, ze Pan z Krygu, no ale startował Pan z naszego okręgu:) Nikt nie oczekuje lotniska, ale może by tak pokazać się na sesji rady gminy, zadeklarować współpracę dla dobra gminy Moszczenica? no i oczywiście działać - nie tak jak poprzedni radny:) Może Pan, Panie Mirku zachowa się jak prawdziwy radny, albo zmieni zajęcie na inne.

Pozdrawiam,
Damian Markowicz

Cytuję Mirek:
Cytuję D.Markowicz:
Pani Janino, o ile się nie mylę to Pani startowała do Rady Gminy z listy PiS? Macie swojego radnego, który jest przewodniczącym rady powiatu? Może on coś podziała i załatwi chodnik w stronę kuklówki? Bo jak na razie to niewiele ma wspólnego z Moszczenicą...

... a Markowicz dalej swoje, najpierw obwiniał Fryczka za braki w Gminie a teraz ma nowego - Waląga, dlatego że z PiS czy dlatego że jest już 3 miesiące w Radzie i jeszcze nie wybudował lotniska w Moszczenicy? :) Panie Markowicz dobrze Pan wie że budżet na 2019rok był ustalony przez poprzednią Radę Powiatu i wymagana jest realizacja rozpoczętych już projektów, bo inaczej stracilibyśmy ogromne środki z dofinansowań - Powiat Gorlicki musi być zarządzany roztropnie a nie zgodnie z Pańskim widzimisię. Gdyby nie głosowanie obecnej Rady Powiatu za budową chodnika w Moszczenicy, to nie było by tematu, więc niech Pan nie czaruje ludzi, bo ludzie swój rozum mają. Postuluję aby zachowywał się Pan jak prawdziwy redaktor, albo zmienił zajęcie na inne. Pozdrawiam.
Cytować
0 #8 Mirek 2019-02-01 13:54
Cytuję D.Markowicz:
Pani Janino, o ile się nie mylę to Pani startowała do Rady Gminy z listy PiS? Macie swojego radnego, który jest przewodniczącym rady powiatu? Może on coś podziała i załatwi chodnik w stronę kuklówki? Bo jak na razie to niewiele ma wspólnego z Moszczenicą...

... a Markowicz dalej swoje, najpierw obwiniał Fryczka za braki w Gminie a teraz ma nowego - Waląga, dlatego że z PiS czy dlatego że jest już 3 miesiące w Radzie i jeszcze nie wybudował lotniska w Moszczenicy? :) Panie Markowicz dobrze Pan wie że budżet na 2019rok był ustalony przez poprzednią Radę Powiatu i wymagana jest realizacja rozpoczętych już projektów, bo inaczej stracilibyśmy ogromne środki z dofinansowań - Powiat Gorlicki musi być zarządzany roztropnie a nie zgodnie z Pańskim widzimisię. Gdyby nie głosowanie obecnej Rady Powiatu za budową chodnika w Moszczenicy, to nie było by tematu, więc niech Pan nie czaruje ludzi, bo ludzie swój rozum mają. Postuluję aby zachowywał się Pan jak prawdziwy redaktor, albo zmienił zajęcie na inne. Pozdrawiam.
Cytować
0 #7 D.Markowicz 2019-01-31 15:31
Pani Janino, o ile się nie mylę to Pani startowała do Rady Gminy z listy PiS? Macie swojego radnego, który jest przewodniczącym rady powiatu? Może on coś podziała i załatwi chodnik w stronę kuklówki? Bo jak na razie to niewiele ma wspólnego z Moszczenicą...
Cytować
+4 #6 Jerzy Wałęga 2019-01-31 14:36
Ja dbam o równomierny rozwój gminy. Tyle co rozliczyliśmy chodnik w Staszkówce i już projektujemy chodnik w Moszczenicy. Kolejne zadania chodnikowe przy drogach powiatowych już zgłosiłem do Pani Starosta. Jest wśród nich oczywiście budowa chodnika w stronę remizy OSP. Tylko o tym może zadecydować wyłącznie powiat, bo to w całości zadanie powiatowe. Proszę tam interweniować.
Cytować
-1 #5 Janina 2019-01-31 12:34
A kiedy będzie chodnik w stronę Kuklówki tam też jest bardzo niebezpiecznie może by tak sprawiedliwie podzielić i zrobić w jednym roku kawałek w stronę ronda a następnym razem w stronę kuklówki żeby ludzie tam mieszkający nie czuli się wykluczeni
Cytować
+14 #4 Mieszkanka 2019-01-30 15:15
Miejmy nadzieje ze Pan Wójt nie ustąpi, zrealizuje swój plan wyborczy i doprowadzi inwestycje do końca. Żeby odcinek drogi powiatowej był bezpieczny dla mieszkańców.
Cytować
+15 #3 Mieszkaniec 2019-01-29 08:01
Zapewne Ci oponęci nie mieszkają w tym rejonie i nie jest dla nich priorytetem zdrowie i życie mieszkańców. Droga na tym odcinku jest bardzo ruchliwa a samochody pokonują ją nie z mała prędkością. Niebezpieczna jest ta droga dla zwykłego pieszego a co dopiero dla osób z wózkiem dziecięcym oraz osób niepełnosprawnych.
Cytować
+5 #2 J. Wałęga 2019-01-28 11:59
W strawie chodnika moje stanowisko było zawsze jednoznaczne i przekonywałem do tego Powiat. Chodnik chcemy budować w stronę ronda, minimum do przystanku autobusowego a najlepiej do ul. Świerkowej. Porozumienie określa ten odcinek na ok. 700 m i jest to długość za przystanek, do ul. Świerkowej. Jednak docelowo wskazanym jest wykonanie chodnika do ronda i podjąłem już dialog z przedstawicielami Powiatu na ten temat. Doświadczenia Zebrania Wiejskiego w niedzielę 27.01. wskazują jednak,że są oponenci budowy chodnika w tym rejonie.
Cytować
+3 #1 Mieszkaniec 2019-01-27 17:52
Po odsłuchaniu wywiadu a następnie przeczytaniu Gazety Gorlickiej mam do Pana Wojta prośbę o zweryfikowanie, wyjaśnienie pewnej kwestii. W wywiadzie mówi Pan ze chodnik od mleczarni do ronda bedzię gotowy do końca 2019 r. Natomiast w artykule jest że chodnik będzię dłuższy o 700 m i wykonany do ul. Świerczkowej. Bardzo proszę Pana Wójta o odniesienie się do tego.
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM