Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Są fundusze, będą wodociągi

  • Dodano: sobota, 18 sierpień 2018 08:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1463

Komentarze  
+2 #9 J. Wałęga 2018-08-27 10:37
Ja zawsze podawałem, że teraz planujemy i walczymy o duże pieniądze na wodociągi dla Moszczenicy.Podobnie zawsze twierdziłem, że planujemy i walczymy o duże pieniądze na salę dla Staszkówki. Jednak dokumentacja techniczna wodociągów jest tak pomyślana aby bez problemów ją wydłużyć dalej do Staszkówki, jeżeli będzie takie zainteresowanie mieszkańców. Ta sprawa była już przecież badana i ze Staszkówki bardzo mało osób było zainteresowanych wodociągami 2 lata temu jak robiłem rozpoznanie ankietowe.
Cytować
0 #8 Dawid 2018-08-26 20:46
Ciekawi mnie tylko dlaczego cały czas jest mowa o całej GMINIE skoro w planie jest tylko Moszczenica? A co ze Staszkówką?
Cytować
0 #7 J. Wałęga 2018-08-22 08:58
Nie ma systemów idealnych ale też wiele można zorganizować w zakresie wody i kanalizacji. Planujemy wodociągi ze studniami wodomierzowymi dla każdego użytkownika w pobliżu domu. Jeżeli będzie zużywał wodę to uczciwie za nią zapłaci, a jeżeli zdecyduje się na taki przelicznik do kanalizacji-też tyle zapłaci za ścieki. Może jednak inaczej, np. ryczałtowo płacić za ścieki. To sam mieszkaniec decyduje. Dzisiaj już tak w naszej gminie jest.
Cytować
-1 #6 SZAtan 2018-08-20 18:40
Szambonurku, zanurkuj w szambie... Niektórzy mają poważny problem z brakiem wody. Jak ktoś pobiera to i za to zapłaci, prosty rachunek. Woda jest uzdatniana w Gorlicach i cały czas monitorowana.
Cytować
-2 #5 Szambonurek 2018-08-20 17:18
Wyobrazny sobie ze jest susza i ktos pobiera z wodociagu pare/parenascie m3 wody do podlania pola uprawnego, gmina z automatu naliczy ilosc wody pobranej = do oddania do kanalizy i tu zaczna sie bratki z kanalizacja. Prosty przyklad z innych gmin, chyba ze UGM wymysli cos ? Kolejna sprawa gmina Ropa i wysokiej jakosci woda?? :D :lol:
Cytować
0 #4 J. Wałęga 2018-08-20 15:29
W gminie Moszczenica nie ma żadnych kryteriów dostępu do kanalizacji. Mamy obowiązek wydać tylko warunki techniczne wszystkim podobne i przyłącz kanalizacyjny jest do wykonania przez wnioskodawcę i potem jego własnością - podobnie jak w cały kraju.
Cytować
+2 #3 mieszkaniec 2018-08-20 09:35
Cytuję też mieszkaniec:
Jak mozna nie być zadowolonym z dostepu do kanalizacji.Mieszkaniec w którym ty wieku żyjesz?

Skoro jesteś "też mieszkańcu" nie domyślny, to uściślę: jaki jest ten dostęp do kanalizacji w gm. Moszczenica? czy wszyscy mieszkańcy mają możliwość podłączenia, czy tylko część?jeśli odpowiesz że wszyscy, to wg. jakich kryteriów? a jeśli ktoś nie mieści się w kryteriach ustalonych przez włodarzy gminy do bezpłatnego podłączenia do kanalizacji, to ile ma zapłacić za każdy metr instalacji?
Cytować
-3 #2 też mieszkaniec 2018-08-20 09:19
Jak mozna nie być zadowolonym z dostepu do kanalizacji.Mieszkaniec w którym ty wieku żyjesz?
Cytować
+5 #1 mieszkaniec 2018-08-20 08:47
Najpierw trzeba zadać sobie kluczowe pytanie: czy jako mieszkańcy Gminy Moszczenicy jesteśmy zadowoleni z dostępu do kanalizacji, jeśli tak, to ten etap można uznać za zamknięty. Wszyscy już doskonale wiemy jak działają przydomowe "oczyszczalnie ścieków" . Co do wodociągu, trzeba zadbać o dostępność dla wszystkich mieszkańców, bo w sytuacji kiedy obiecywany przez Wójta zbiornik retencyjny nie postał, trzeba podejść poważnie do tematu i nie zawieść kolejny raz mieszkańców. Pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM