Piast Łapanów – UKS 3 Staszkówka Jelna 0-10 (0-5) !!!

• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2843

We wtorek 15 września drużyna UKS Staszkówka Jelna rozegrała kolejne spotkanie w III lidze kobiet, tym razem młode piłkarki pokonały Piast Łapanów aż 10:0.

Wynik spotkania mówi sam za siebie, choć ambitne gospodynie z Piast Łapanów przez pierwsze 20 minut dzielnie stawiały czoła przyjezdnym, to zawodniczki UKS Staszkówka Jelna raz po raz stwarzały zagrożenia pod bramką rywala.

W okolicach 20-30 minuty piłkarki ze Staszkówki-Jelnej po kilku zgranych akcjach objęły prowadzenie 3:0, co sprawiło że losy wtorkowego meczu zostały rozstrzygnięte. Jednak trzybramkowa przewaga to dla zawodniczek UKS stanowczo za mało, do przerwy wywalczyły więc wynik 5:0. Autorkami bramek w pierwszej połowie były Sandra Różycka, Klaudia Brdej i Paulina Tomasik, która zdobyła hat-tricka.

W drugiej połowie spotkania gospodynie postawiły na obronę i próbowały wyprowadzać kontrataki, jednak całkowicie bezskutecznie. Druga połowa po bramkach Pauliny Tomasik(2), Aleksandry Szary, Sandry Różyckiej i golu samobójczym gospodyń zakończyła się wynikiem 10:0 dla UKS Staszkówka Jelna.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczki obydwu zespołów rywalizowały zacięcie lecz zgodnie z przepisami. Mecz toczył się zgodnie z zasadami fair play.